Zeren Mobilya - Sağlığımız önemli
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Sağlığımız önemli

Sağlığımız her şeyden önemlidir. Aldığımız gıdalardan, soluduğumuz havaya kadar her şeyde bir kimyasal madde bulunmaktadır. Dolayısıyla kendimizi bunlardan korumak için, en az kimyasal içeren boyalardan tercih etmeliyiz. Çünkü eşyalarımızın boyası bizleri yakından ilgilendirir. Tüm gün mobilyalarımız ve eşyalarımızla birlikteyiz ve havasını ister istemez solumaktayız. Boyaları kendimizden ve çocuklarımızdan uzak tutarak en azından yapıldığı süre içerisinde, solunmasını önlemeliyiz. Yanıcı bir madde ile yanaşmamalıyız. Havadar yerlerde çalışmalıyız, ya da bulunduğumuz ortamın devamlı havalanmasını sağlamalıyız. Lake boya diğer boyalara göre, koku olarak daha az rahatsız edici bir özellik taşır.

Boya maddeleri sadece kullanım esnasında tehlikeli olabilirler. Özellikle lake boya işlemi bittikten sonra, en fazla bir gün süre ile koku kaybolacaktır. Boyalar sadece kullanım süresinde rahatsızlık gösterir ve havasının solunmaması gerekir. Boya işlemi sona erdikten sonra kurumuş olan boyanın herhangi bir zararı olmayacaktır. Doğrusu insan sağlığı her şeyden önemlidir. Bizlerin sağlığını tehdit eden durumlardan kaçınmak, en azından uygulama esnasında kendimizi ve çocuklarımızı olabildiğince bu ortamlardan uzak tutmak gerek.

Teknoloji ve modern çağ ilerledikçe, değişen renkler ve tonlar hepimizin isteklerine cevap verecek pozisyona ulaşmayı başarmıştır. Önceki yıllarda sadece ahşaplar moda iken, artık günümüzde lakeler ilk sırayı almayı başarmıştır. Çünkü kullanıldığı malzemeler, uygulandıktan sonra göründüğü renk ve pürüzsüzlük, kullanıcısını memnun bırakmayı başarmıştır. Lake boyalar daha az kimyasal, içerik taşıdığı için ve de dayanıklı olmasıyla göz doldurduğu için, elbette seçilme şansı daha yüksek olacaktır. Sağlığımız için iyi olanı tercih etmek her konuda bize yarar sağlar. Hayattaki bazı seçimlerimiz sağlığımız ile doğrudan alakalı olduğu için, hele ki evlerimizde kullandığımız her şeye çok dikkat etmemiz gerekir.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Sağlık

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567