Zeren Mobilya - Mobilya Ve Sağlık Arasındaki İlişki
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Mobilya Ve Sağlık Arasındaki İlişki

Yaşadığımız hayatta, yediğimiz yemek, soluduğumuz havaya kadar, her şey sağlığımızı tehdit etmeye hazır vaziyettedir. Çünkü hemen hemen kullandığımız her şeyin içerisinde kimyasal bir madde bulunmaktadır. Bu kimyasal maddelerde sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Kendi sağlığımızı kullandığımız her şey de düşündüğümüz gibi, mobilya konusunda da düşünmeliyiz.

En sağlıklı mobilyalar arasında ilk sırada olan elbette ki lake boya ile yapılan mobilyalardır. Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen ve çok tercih edilen bir boyadır. Sağlık açısından da diğer boyalara oranla daha az zararsız olduğu söylenebilir. Elbette bütün mobilyalar kimyasal boya içerirler. Mobilya konusunda en çok sağlığı tehdit altında olanlar, mobilya boyama işinde çalışan işçileridir.

Mobilya sektörü her geçen gün ilerlemekte ve dolayısıyla bunun yanında kimyasalları da beraberinde getirir. Her geçen gün artan renk çeşitleri, mobilya farklılıkları da doğal ortamımızı değiştirmektedir. Vernikler, yapıştırıcılar, boyalar sağlığımızı her türlü tehdit ederler.

Mobilyalarımızı evimizin her alanında kullanırız ve artık bizim birer parçamız haline gelirler. Bu yüzden uzun bir süre vazgeçilmezimiz olacakları için, alırken boyasına çok dikkat etmemiz gerekir. Çocuk odamızın her yerini değişik dekoratif eşyalarla doldururuz ve bunların ne denli sağlıksız olduklarına dikkat etmeyiz.

Çocuklarımızın ve özellikle yatak odamızın lake boya ile boyanmış mobilya ve eşyalarla döşenmiş olmasına özen gösterelim. Hem gözlerimize hem de ruhumuza hitap eden lake boyalar, sade ve şıklığıyla geçmişten günümüze göz doldurmaya devam edecektir.

Soluduğumuz hava belli bir zaman sonra farklı kokulara karşı bizi duyarlı hale getirecektir. Dolayısıyla kimyasal olan boya kokulara burnumuz bir müddet sonra alışacak ve tepki vermeyecektir. Sağlığımızı ön planda tutup evimizin döşemesini ve mobilyalarını bu yönde tercih etmemiz doğru bir seçim olacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Sağlık

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567