Zeren Mobilya - LAKE BOYANIN SAĞLIĞA ETKİSİ
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

LAKE BOYANIN SAĞLIĞA ETKİSİ

Mobilya boya işlemleri kimyasal maddelerle gerçekleşmektedir. Kullanılan malzemeler uygulama esnasında insan sağlığına fena zararlar vermektedir.

Tiner ve benzeri solvent bazlı kimyasal maddelerde aşağıdaki güvenlik uyarıları yer almaktadır. Bu uyarılar kullanılan maddenin ne kadar insan sağlığına etkili olduğunu göstermektedir.

GÜVENLİK UYARILARI:
S2 : Çocuklardan uzak tutunuz.
S3/7/9 : Ambalajında kapalı olarak,serin ve iyi havalandırılmış yerde muhafaza ediniz.
S13 : Yiyecek ve içeceklerden uzak tutunuz.
S16 :Çalışırken sigara içmeyiniz,alev alacak alanlardan uzak tutunuz.
S23 : Buharını teneffüs etmeyiniz.
S24/25 : Göz ve deriye temastan kaçınınız.
S46 : Yutma veya içme halinde derhal doktora başvurunuz.
S51 : İyi havalandırılmış alanlarda çalışınız.

Bu uyarılar maddenin uygulama esnasında tehlikeli olmaktadır. Uygulanan boya, vernik gibi kimyasal maddeler uygulama sonrasında kuruduktan sonra herhangi bir sağlık tehdidi kalmamaktadır.

Yani kısacası mobilya cilasında kullanılan kimyasal maddeler sadece kullanım esnasında sağlığa zararlıdır. Uygulamadan sonra (en geç 24 saat sonra) insan sağlığına her hangi bir zararı yoktur.

İnsanlarımızda genel ve yanlış bir kanı boyalı mobilyaların insan sağlığına zararlı olduğudur. Tekrar hatırlatmak gerekirse mobilya boyasında kullanılan kimyasal maddeler uygulama esnasında sağlığa zararlıdır. Boya kuruduktan sonra herhangi bir zararı yoktur. Güvenle kullanabilirsiniz.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Sağlık

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567