Zeren Mobilya - Boya Kokusunun Zararları
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Boya Kokusunun Zararları

Bizler evlerimizi istediğimiz şekilde dekore etmek, yenilemek isteriz. Fakat bu mobilyaların nasıl meydana geldiği ve elimize nasıl ulaştığı pek bizi ilgilendiren kısmı değildir. Şöyle bir düşünün ki, bir mobilya dükkanı nın önünden geçiyoruz ve boya kokusu rahatsız edici bir şekilde yüzümüze vuruyor. Hem bedensel hem de ruhsal yönden ciddi hastalıklara yok açan mobilyacılık mesleği, zor şartlar altında yapılmaktadır. Tabi ki, her türlü işçiliğin getirdiği belli başlı bir takım meslek hastalıkları vardır. Mobilya eşyaları yapıldıktan sonra sıra boyama işlemine gelecektir. İşte burada kullanılan boya çok önemlidir.
Hiçbir boya sağlıklı değildir ve mutlaka kimyasal bir madde içerir. Fakat içlerinde en sağlıklı olan boya türü lake boyadır. Hem koku olarak hem de içerdiği kimyasal maddeler olarak az miktarda tehlike arz eder. Lake boya ile yapılan boya işlemleri çok kalitelidir. Mobilya seçimi yaparken lake boya ile boyanmış olmasını göz önünde bulundurarak bir tercih yapın. Kendi sağlığınız ve konforunuz için büyük önem taşır. Mobilya grubunda boya yapmak için tercihler arasında ilk sırayı lake boyalar alır.

Diğer boyalarda daha fazla miktarda kimyasal içerik bulunur ve kokusu çok rahatsız edicidir. Boya işlemi yapanların son yıllar da lake boya tercih etmelerinin sebebi de budur. Mobilyacılık, başladığı andan bitirme anına kadar zor ve yorucu, sağlık açısından bir çok problemi de yanında getirmektedir. Fakat tercih edilen boya işlemi aşamasında en azından, Sağlık açısından herhangi bir tehdit söz konusu olmamaktadır. Kalite ve kullanım açısından sağlıklı ve kalıcı olan lake boyalar daha çok uzun yıllar yüz güldürücü olmaya devam edecektir. Meslek hastalıkları en çok boya ve mobilya işi yapanlarda görülür.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Sağlık

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567