Sağlık arşivleri - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

"Sağlık" yazıları

Mobilya Sağlığımzı Ne Kadar Etkiler

Hayatımızın her alanında mobilyalarla birebir temas halinde yaşamaktayız. Güne bir mobilya yatak üzerinden kalkarak başlarız örneğin, sonrasında bir mobilya masa üzerinde kahvaltı yapar ve işyerimize gideriz.

Mobilya Ve Sağlık Arasındaki İlişki

Yaşadığımız hayatta, yediğimiz yemek, soluduğumuz havaya kadar, her şey sağlığımızı tehdit etmeye hazır vaziyettedir. Çünkü hemen hemen kullandığımız her şeyin içerisinde kimyasal bir madde bulunmaktadır.

Renkler Sağlığımızı Nasıl Etkiler

Ruh sağlığımız, tüm sağlığımızı baştan sona etkilemektedir.

Boyaların sağlığa olan etkileri

Evlerimizde bir takım işlemler uygularken, kendi sağlığımızı düşündüğümüzün iki katı kadar da çocuklarımızın sağlığını düşünmeliyiz. Evde boya işiyle uğraşan ustaların sağlığı da cabası.

Lake Boya İle Mobilya Boyama İşlemi

Lake cila, pek çok kimyasalı, itinalı bir zımparalamayı ve çok katmanlı astarlamayı gerektiren bir yöntemdir; kısacası tam anlamıyla ustalık gerektiren bir iştir.
Mobilyanın lake boyanabilmesi için öncelikle alt zemininin sağlam olması gerekir.

Bebeklerinizin Sağlığına Ne Kadar Önem Veriyorsunuz?

Mobilya, evlerimizin her alanında kullandığımız eşyalardandır. Oturma gruplarımız mobilya takımlarıyla süslü olduğu gibi, yemek odası takımlarımız, mutfak dolaplarımız ve yatak odası takımlarımız hep mobilyalardan oluşmaktadır.

Organ Kopması

Mobilya sektöründe çalışan kişiler kesici ve delici aletlerle çalışmaktadırlar. Bazen istenmedik kazalar meydana gelebilmektedir. Kesici aletlerde dalgınlık feci kazalara sebep olabilmetedir. Bir çok mobilya ustası makinalara ellerini ve parmaklarını kaptırmaktadır.

LAKE BOYANIN SAĞLIĞA ETKİSİ

Mobilya boya işlemleri kimyasal maddelerle gerçekleşmektedir. Kullanılan malzemeler uygulama esnasında insan sağlığına fena zararlar vermektedir.
Tiner ve benzeri solvent bazlı kimyasal maddelerde aşağıdaki güvenlik uyarıları yer almaktadır.

Sağlığımız önemli

Sağlığımız her şeyden önemlidir. Aldığımız gıdalardan, soluduğumuz havaya kadar her şeyde bir kimyasal madde bulunmaktadır. Dolayısıyla kendimizi bunlardan korumak için, en az kimyasal içeren boyalardan tercih etmeliyiz.

Yaralanma ve İlk Yardım

Mobilya sektöründe çalışanlar için yaralanma ile karşı karşıya kalmak çok sık görülmektedir. Bunun önüne geçmek için çok dikkatli çalışmak gerekmektedir. Yine de yaralanma çok sık görülmektedir.

Zeren lake
Lükens konsol ve ayna Lükens konsol
kelebek sehpa Kelebek Sehpa
petek sehpa Petek Sehpa
Lükens sehpa Lükens 4lü zigon
Nitro orta Nitro Sehpa
Çanta sehpa Çanta Sehpa
Tepsi sehpa Çanta Sehpa
lake boya