Zeren Mobilya - Mobilya boyası seçiminde lake boya
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Mobilya boyası seçiminde lake boya

Evinize boya yaptırdığınızda, bu boyanın kokusu sizi bir süre sarsacaktır. Boya kokusu bir takım kimyasallar içerdiğinden, siz nefes aldıkça bu kokuyu ciğerlerinize çekeceğiniz için, kimyasal maddeleri de tenefüs etmiş olursunuz ki bu hiç bir şekilde istenmeyen bir durumdur.

İçinize çektiğiniz bu kimyasal boya kokusu, sizi olumsuz yönde etkileyecektir. Başınız ağrır, mideniz bulanır, hele bir de evde çocuğunuz varsa, sizden çok daha fazla etkilenen o olacaktır. Ve bu belirtiler sadece anlık belirtilerdir. Kalıcı belirtilerini saymaya gerek bile duyulmamaktadır. Herkes tarafından bilinen bir gerçek vardırki, kimyasal maddeler kanserojen niteliğindedirler. Bu nedenle bünyenizi  bu kimyasal boya kokusuna kesinlikle maruz bırakmamalısınız.

Ama siz boya yaptırdınız ve eviniz boya kokuyor. Nasıl kaçacaksınız ki bundan? Cevabı basit. Bir takım yöntemler ile bu boya kokusunu evinizden uzaklaştırmanız mümkün. Bunlardan ilk yöntem, boya yapılmadan önce kullanılan yöntemdir, boya kutusuna iki çorba kaşığı vanilya atılır. Bir diğer yöntem ise, boya yapıldıktan sonra uygulanabilir. Bu yöntemde iki tane soğan kesilerek bir su kabının içine konulur. Bu su kabı odanın orta kısmına bırakılır ve boya kokusunu kısa sürede alması beklenir. Bu görevi, bir tabağın içine koyacağınız ekmek içleri de üstlenecektir.

Boya kokusundan en az şekilde etkilenmek istiyorsanız, mutlaka kokusuz boya almaya özen göstermelisiniz. en kokusuz boyanın su bazlı boyalar olduğunu bilerek boya alışverişinizi yapmalısınız. Mobilya boyaları içinde en kokusuz olanı ise lake boyadır. Lake boya ile boyanmış olan mobilyanın bulunduğu ortama boya kokusu yayması diğer boyalara göre daha azdır.

Lake boya ile boyanan mobilyalarınız hem sizin boya kokusu almanızı önleyip sağlığınıza daha az zarar vereceği gibi, aynı zamanda da mobilyalarınızın temizliğini kolay hale getirir ve leke tutmaz özelliğe sahiptir. Lake boya ile boyanan mobilyalarınızın, ilk gün aldığınız gibi yepyeni göründüklerini hissetmeniz çok uzun sürmeyecektir. Dayanıklı bir mobilya boyası olan lake boya, mobilya boyası yaptırmak isteyenler için en ideal seçim olacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Pratik bilgiler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567