Zeren Mobilya - Mat Lake Boya mı? Parlak Lake Boya mı?
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Mat Lake Boya mı? Parlak Lake Boya mı?

Lake boya piyasası gün geçtikçe değişmektedir. Her gün yeni bir boya çeşidi çıkmaktadır. Bu durumde mobilyalarınızı boyatırken ne renk olacağının yanı sıra mat mı? Parlak mı? olacağına da karar vermeniz gerekiyor. Elbette zevkler ve renkler tartışılmazdır.

Bize en çok sorulan soruların başında Mat mı daha iyidir Parlak mı daha iyidir geliyor. Elbette bu da zevk meselesidir. Parlak; göz alıcı çafcaflı durur. Mat; ağır başlı sakin durur. Burada karar vermek size düşer. Ya gösterişi seversiniz yada ağırbaşlı dinlendiriciyi tercih edersiniz.

Boya ve kalite açısından hangisi daha iyidir?
Biz mobilya boyarken öncelikle Parlak mı? Mat mı? diye refleks olarak sorarız. Parlak daha çok hatayı belli edeceğinden daha fazla malzeme atma taraftarı oluruz. Daha kaliteli işçilik yaparız. Ayrıca parlatma işlemi olacağından son kat boyası daha fazla atılır. Ayrıca pürüz düşmemesi için daha fazla gayret gösterilir. Tabi ki bu durum da Parlak lake için daha kelimesi (+) artı özellik taşımaktadır. Yoksa mat için daha az emek ve malzeme kullanılmamaktadır. Tabi bu dahalar size ek maliyet bindirmektedir. Parlak lake boyalar Mat lake boyaya oranla %20 oranla daha pahalı olmaktadır.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim. Bizim boyadığımız işlerde Parlak Lake Boya ile Mat Lake Boya arasında ki tek fark; Görünüşten ibarettir. Biz Zeren Lake Boya Sistemleri olarak İster parlak ister mat olsun aynı kalitede iş yaparız.

Peki ben hangisini tercih etmeliyim?
Bize mat mı? Parlak mı? diye soranlara verdiğimiz cevap mobilyanız nasıl? şeklinde oluyor. Eğer mobilyanız klasik, oymalı, çıtalı vb. ise Mat lake boya daha hoş duruyor diyoruz. Eğer mobilyanız düz, oymasız yada çıtalı değilse Parlak lake boya daha şık duruyor diyoruz.

Ağaç kaplamalı takımlarda ister istemez alttaki kaplamanın dalgası belli oluyor. Bu durumda mat lake tercih edilmeli. Bombeli, kapağı ve yanı dönmüş işlerde mat tercih edilmeli.

Kısacası Parlak yada Mat tercihinde esas karar verecek mobilyanızdır. Mobilya sizi yönlendirmeli.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Pratik bilgiler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567