Evdeki mobilyaya rötüş yapmak - Zeren Lake boya sistemleri : Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner
ZEREN MOBİLYA
Lükens konsol ve ayna Lükens konsol
kelebek sehpa Kelebek Sehpa
petek sehpa Petek Sehpa
Lükens sehpa Lükens 4lü zigon
Nitro orta Nitro Sehpa
Çanta sehpa Çanta Sehpa
Tepsi sehpa Çanta Sehpa

Evdeki mobilyaya rötüş yapmak

Mobilyalarınıza, çok büyük paralar ödeyerek sahip olursunuz, ancak sonrasında bir misafir gelip anahtarlığını sehpanın üzerine koyar ve o sehpa çizilir… Kızsanız kızamazsınız, bir şey söyleyemezsiniz ve söyleyebileceğiniz tek şey: ”önemli değil” olur, ancak içten içe çok üzülürsünüz.  O kadar para vermişsinizdir, evinize gelen misafirinizin çizmesi için değil elbette.

Mobilya rötüşü için özel olarak üretilen rötüş kalemlerinden bir tane alırsınız, dilediğiniz üç.rengi birbirine karıştırarak, mobilyanızı ilk alındığı günkü yeniliğine kavuşturabilirsiniz. Uygulaması çok kolay olan mobilya rötüş kalemleri ile yapılan mobilya boyaları anında kurumaktadır, ve ”ben burdayım” dememektedir bakanlarına.

Ama eğer siz, küçük bir çizik için mobilya kalemi mi alınır derseniz, mobilya rötüşünü pek tabi ki bir mobilyacıya da yaptırabilirsiniz. Ya siz mobilyanızı götürürsünüz, eğer mobilya eşyanızdan büyük bir parça çizildi ise de mobilyacı size gelerek boya rötüşünü gerçekleştirir. Ve sizin de, misafirinize kızmanıza gerek kalmaz, bilerek çizmemiştir zaten öyle değil mi?

Mobilyalarda boya rötüşü, lake mobilyalar için de oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Öncelikle belirtmek isteriz ki, lake boyalar darbelere karşı, diğer mobilya boyalarına göre daha dayanıklıdırlar. Ayrıca renkleri de diğer mobilya boyalarına göre daha parlak ve canlı olan lake boyaların renk çeşitleri açısından da kullanıcıyı tatmin edecek nitelikte olması, her zaman tercih sebebi olmasını kolaylaştırmaktadır.

Mobilya rötüşü için pratik yöntemler.

  1. Öncelikle çizilen yada bozulan mobilyanın rengine ait boyayı temin ediniz.
  2. Parmaklarınızın arasına bir parça pamuk alınız.
  3. Pamuğun ucunu sivriltiniz. Boyaya sokunuz. Rötüş yapılacak alana hafif hafif dokundurunuz.
  4. Boyayı değdirdiğiniz yere aşağı yukarı sürtünüz. Boyalı alanla aynı tonu alınca işlem tamam olur.

Kırtasiyelerde satılan retöş kalemi ile daha kolay retöş yapabilirsiniz. Camcıların kullandığı kalemler işinizi görür. Dokundurarak yaralı yada çizik yeri retöşleyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Pratik bilgiler