Zeren Mobilya - Boya malzemesi alırken nelere dikkat edilmelidir
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Boya malzemesi alırken nelere dikkat edilmelidir

Günümüzde her şeyin organik olmasının tercih edildiği bir hayatı yaşamaktayız. Çünkü herşey o kadar çok kimyasal içermektedir ki, organik ürünlerin bulunmaması ve bulunmayanın tercihi söz konusudur. Organik ürünlerin tercih edilme sebebi ise, kimyasal ürünlerin insan sağlığına çok fazla zarar vermesidir.

Yediğimiz içtiğimiz şeylerin bile kimyasal madde içerdiğini düşünecek olursak da, yapı malzemelerinin ne kadar kimyasal içerdiğini tahmin etmemiz hiç zor değildir. Nüfus hızla arttıkça, herşeyin üretimi hızlanmış ve hızlı üretim de her zaman olumsuz sonuçlara neden olan sahneler yaratmıştır. Bir salatalık üretiminde hızlı üretime geçmek demek, salatalıklara hormon vermek demektir ki hormon, insan sağlığına çok fazla zarar vermektedir.

Tüm yapı malzemeleri için de bu geçerlidir. Onlar yenilmeyen ve içilmeyen maddeler olmaları nedeniyle daha az denetlenmektedirler ve bu denetim azlığı da daha çok sağlığa zararlı ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu nedenle biz tüketiciler olarak bilinçli olmalıyız. Unutmamalıyız ki yapı malzemeleri belki yenilip içilen malzemeler değillerdir ancak yapı malzemeleri ve boyalar, içine kokusunu çektiğimiz malzemelerdir ve bu özellikleriyle ciğerlerimize temas ederek sağlığımızı olumsuz olarak etkilemektedirler. Boya kullanan insanların bu bilgileri unutmamaları gerekmektedir. Sağlığa zararlı olan maddelerin hangi boyalarda ne kadar bulunduğunu bilen nihai boya kullanıcıları, satın almış oldukları boya malzemelerini bu maddeleri düşünerek alırlarsa, insan sağlığı açısından daha az zararlı boyalara sahip olmuş olurlar.

Eğer boyatmak istediğiniz yer bir duvar değil de bir mobilya eşya ise, mobilya boyaları arasında en çok tercih edilen lake boyayı seçmelisiniz. Lake boya mobilya boyası olarak en zararsız olan boyalardan bir tanesi olarak kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Lake boya ile boyanan mobilyaların daha dayanıklı ve kaliteli de olduklarını düşünecek olursak, hem sağlığımıza daha az zararlı olması hem de mobilyalarımızı daha dayanıklı hale getirmesi nedeniyle lake boyayı seçmemiz en mantıklı boya tercihini yapmamızı sağlayacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Pratik bilgiler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567