Zeren Mobilya - Boya kokusu
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Boya kokusu

Kimyasal ürünlerin insan sağlığına olan zararlarını bilmeyen yoktur. Bu nedenle elimizden geldiğince kimyasal ürünlerden uzak durmaya çalışmalıyız. Ancak bu, çok da mümkün olabilecek bir durum değildir. Yediğimiz ekmeğin bile bir takım kimyasallara maruz kaldığını bilmeyenimiz yoktur.

 

 

Evimize düzenli aralıklarla boya badana yaptırmamız gerekir ve bu boya badananın da ne kadar kimyasal madde içerdiğini hemen hemen hepimiz biliriz. Bilmemize rağmen yine de boyası dökülmüş bir evde oturmak hoş olmayacağından mutlaka bu boya badana işini yaptırmamız gerekir.
Evimize yaptırmış olduğumuz boya badanalar bize koku olarak bolca zarar verirler. Mümkün olduğunca solumamamız gereken boya kokusunu evimizde yapılan boya işinden sonra solumamamız imkansız gibi bir şeydir. Ancak bunu önlemenin bir takım yolları da yok değildir. En başta, en zararsız boyayı almaya önem vererek işe başlayabilirsiniz. Bunun ardından, boyanızın kokusuz olmasına dikkat etmelisiniz. Diyelim ki kokusu olan bir boya aldınız ve eviniz çok kötü bir şekilde boya kokuyor ve çocuklarınız var bu boya kokusuna maruz kalmalarını istemiyorsunuz. O halde evinizden boya kokusunu uzaklaştırmanın yollarını öğrenmeniz gerekmektedir.
Evden boya kokusunu uzaklaştırmanın ilk yolu, boya yapılan odanın ortasına, amonyak katılmış bir tencere suyu bırakmaktır. Bu, odanızdaki boya kokusunu bir gecede alacaktır. Aynı şekilde yine bir tencerenin içerisine ortadan ikiye bölünmüş soğan koyarsanız da boya kokusunun gittiğini görürsünüz. Süt ve yoğurt kaymağı da, hiç bir yerden hava almayan odadaki boya kokusunu kendi üzerine toplamaktadır. Yani evinizdeki boya kokusunu kaymak ile geçirmek istiyorsanız, boya yapılan odadaki tüm kapı ve pencereleri kapatmalı ve kaymak tabağını odanın ortasına bırakmalısınız.

Eğer boyatacağınız eşya mobilya ise, bunun için mutlaka lake boyayı tercih etmelisiniz. Lake boya kokusuzluk özelliği ile sağlığınıza en az zarar veren mobilya boyasıdır. Hem estetiğinizi korursunuz lake boya ile, hem de sağlığınızın en az zarar görmesini sağlamış olursunuz.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Pratik bilgiler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567