Lake panel kapı boyama - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

Ev dekorasyonuna oldukça meraklı olan ev hanımları, diğer arkadaşlarından farklı ve daha güzel şeyler yapma merakındadırlar her zaman. Bu amaçla ev eşyalarının her zaman orjinal ve güzel olması tercih edilmektedir.

lake kapı

Ev dekorasyonunda kapıların da önemi oldukça büyüktür. Mobilyalarınız ve duvarlarınızla uyumlu olmasını istediğiniz kapılarınızı, farklı renklerde dizayn edebilirsiniz. Pek çok farklı kapı modeli arasından Amerikan panel kapı da farklı model ve renkleriyle bayanların ilgisini çektiği gibi, erkeklerin de ilgisini montaj kolaylığı ile çekmektedir.

Panel kapıların bir takım riskleri de yok değildir elbette. Örneğin, evinizde çocuk varsa, bu çocukların koşturmaları sonucu panel kapıya çarpmaları oldukça tehlikeli sonuçlar doğurur ve buna özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak diyelim ki çocuğunuz da yok ve siz evinize panel kapı yaptırmaya karar verdiniz. Pek çok farklı model arasından, zevkinize en uygun modeli seçebilmeniz mümkündür.

Seçmiş olduğunuz panel kapıyı montaj da ettikten sonra, geriye herhangi bir işlem kalmamaktadır, kapınızı keyifle kullanırsınız. Peki ya sonrası… Gün gelir kapınızın tozlandığını hissedersiniz, yapılacak işlem oldukça kolaydır, kapınızın tozunu alır ve kullanmaya devam edersiniz. Bir de boya işlemi vardır ki o daha da kolaydır:

Panel kapılar genellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılan kapılardır. Gün gelir çizilir, ya da rengi solmaya başlar. Bu durumda yapılacak işlem, boyayı yapmadan önce kapınızın tozunu bir güzel almak, kapı üzerinde etiket gibi yapışkanlar varsa onları çıkartmak ve sonrasında da boya işlemine başlamaktır.

Panel kapılar ahşap malzeme kullanılarak yapıldıkları için bunları lake boya ile boyamak da oldukça kolaydır. Lake boya ile panel kapılarınızın renklerinin daha geç solduğunu görünce şaşırırsınız ama gerçek budur. Lake boyayı aldıktan sonra, üzerinde yazan şekilde kıvam ve tonunu belirlediniz ve yapmanız gereken tek şey panel kapınızı lake boyaya hazırlamak…

Panel kapılar lake olarak boyanması için atölye ortamında püskürtme yöntemi ile boyanmalıdır. Daha düzgün ve daha pürüzsüz çıkar. Ancak evde fırça yada rulo ile yağlı boya ile boyamak isteyebilirsiniz. Oda bir yöntemdir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Panel Kapı
Lake panel kapı boyama