Zeren Mobilya - Ahşap kapılar ve Renk seçenekleri
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Ahşap kapılar ve Renk seçenekleri

Kapılar, Türk aile yapısının kültürüne oldukça yerleşmiştir. Kimi insanlar, bulundukları ortamların kapısını kapatmadan çalışamazken, bu, evde kimse yokken bile aynı şekilde davrananlar için tamamen bir alışkanlıktan ibarettir.

Kapattığımız kapıların, ortamdaki sesleri dışarı iletmemesini istediğimiz gibi, görüntü olarak da dışarıya yansımalar olmasını istemeyiz. Bir nevi kapattığımız kapılar, bizim özel alanlarımızı oluşturmaktadırlar. Hal böyle olunca da, hayatımızda ne kadar büyük önem taşıdığını anlarız kapıların.

Kapı kapatmayı alışkanlık haline getiren kişiler, kapıların kalın ve az camlı olmasını isterler muhtemelen. Ve bu da, evlerde kullanılan panel kapılarda söz konusu değildir. Panel kapılarda çok fazla cam bulunmaktadır ve özel alan durumu söz konusu olamayabilir. Ancak bu özel alan tutkusunu, ahşap kapılar ile giderebiliriz. Ahşap kapıların genelinin ortalama 2/3’ü ahşap, diğer kısmı ise camdan oluşmaktadır. Böyle kapılar kapı kapatmayı alışkanlık haline getiren kişiler için mükemmel seçimler olacaklardır.

Ahşap kapılar, aynı zamanda bulundukları ortamın havasını da değiştirmektedirler. Şöyle ki: ahşap kapı kullanılan bir evin, amerikan kapı kullanılan bir evden daha sıcak olduğunu farkedebilirsiniz. Bu bir tesadüf olmayacaktır. Ahşap kapılar hem evlerinizin hava sirkülasyonunu engelleyecek, hem de samimiyet duygusunu arttırmaktadırlar.

Ashap kapılarda doğal renk kullanımı oldukça yaygındır. Kaplama yüzeyinin çeşidine göre renk seçimi yapılır. Meşe, fındık, maun, afromozya, sapelli, bambu, dişbudak vb. bir çok kaplama seçeneği mevcuttur. Bunlarla birlikte ahşap koruma amaçlı pinotekslerde her çeşit renk kullanmak mümkündür. Meşe, ceviz, fındık, maun, kızıl ceviz vb. onlarca renk seçeneği mevcuttur. Ahşap kapılar ağır görünümü nedeniyle mobilya tipi kapı olarak algılanır. Mobilyalarınızın rengiyle uyumlu boyatmak evde renk uyumu sağlar.

Ahşap kapılar bu kadar avantajlı ve kullanışlı iken, sizin, ahşap kapılarınızı bir de lake boya ile boyamanız, size büyük avantajlar sağlayacaktır. Şöyle ki: lake boya, boyandığı yüzeyi pürüzsüz hale getirmektedir. Ahşap kapıların da çok fazla silinmesi gerekeceğinden dolayı, lake boya ile boyanmış bir ahşap kapının temizliği de çok kolay olacaktır. Bu nedenle ahşap kapılarınızı lake boya ile boyatmak avantaj sağlayacaktır. Temizlik kolaylığının yanında, leke tutmama özelliği ve pürüzsüz görünümüyle fark yaratacak olan lake boyalar, evinizdeki ahşap kapıların, normal bir ahşap kapıdan, daha kaliteli bir kapıya sahip olduğunuz havasını da yaratacaklardır. Renk seçeneğindeki bolluk nedeniyle de lake boyalar her zaman tercih sebebi olmaktadırlar. Özellikle beyaz ve krem tonları tercih edilmektedir.

Fiyatları Amerikan Panel kapılara göre biraz fazla olsa da dayanıklılığı ve görünümü ile o farkı azaltabilir. Panel kapılar ahşap kapılara göre daha az dayanıklıdır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Panel Kapı

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567