Renkler Sağlığımızı Nasıl Etkiler - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

Ruh sağlığımız, tüm sağlığımızı baştan sona etkilemektedir. Örneğin, depresyonda olan bir kişi, nefes alamaz; nefes alamazsa kalbi hızlı bir tempo ile çarpmaya başlar; kalp çarpıntısı ise, kişiyi halsiz ve yorgun düşürerek içinden hiçbir şey yapmanın gelmeyeceği durumlar yaşamasına neden olur. Bu nedenle, ruh sağlığımızı korumamız çok önemlidir.
insan ruh sağlığı

Ruh sağlığımızda sorunlar olması sadece kendi sağlığımız açısından sorunlar yaratmaz, aynı zamanda çevremizle olan iletişimimizde de bir takım sıkıntılar yaşanmasına neden olur. Örneğin, yine depresyonda olan bir insanı ele alacak olursak; bu kişi haksız da olsa sürekli karşısındaki kişileri suçlayacaktır. Ayrıca, kimse depresyonlu bir insanla sohbet etmek istemez. Bu durum, kişinin yalnız kalmasına neden olur ve yalnızlık ise bireyi daha çok depresyona sokar.

mobilya ve ruh sağlığı

Depresyona girmemek için neler yapmalıyız peki? Her şeyden önce, bulunduğumuz ortamı huzurlu ve ferah bir hale getirmeliyiz. Mesela, mobilyalarımızın renklerini koyu değil de açık renk yapabiliriz. Açık renk her zaman insanları rahatlatır, koyu renk ise huzursuz bireyler olmalarına neden olur. Sürekli siyah giysiler giyen insanların hep asık suratlı olduklarına dikkat ettiyseniz eğer, sebebi bundan kaynaklanmaktadır. Sürekli, koyu renklerin hakim olduğu ortamlarda bulunan kişilerin ruh hallerinin kötü olmasının da en önemli nedeni budur.

ruh sağlığımıza dikkat

Mobilyalarınızın boyasını açık renk lake boyalar ile boyatırsanız, bu durum sizin ruh halinizin her zaman daha iyi olmasına neden olacaktır. Lake boya, renkleri çok daha parlak hale getirmektedir ve aynı zamanda lake boya uygulanan yüzeylerin pürüzsüzlüğü de bunun için iyi bir sebeptir. Açık renk lake boya ile boyanmış mobilyalar her zaman insanları huzurlu ve sağlıklı ruh haline sahip bireyler haline getirecektir.

Mobilyalarınızın açık renk olmasının yanında, evinizin yer döşemelerinin ve duvar renklerinin de açık renk olması, sizi depresyonlu kötü ruh halinden uzak tutacaktır. Bu nedenle, renklerin, ruh sağlığını etkilediğini bilen bireyler olarak her zaman açık renk dekorasyon ürünlerine yönelmeliyiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Sağlık, Sağlık
Renkler Sağlığımızı Nasıl Etkiler