Zeren Mobilya - Teşhir Ürünü Mobilya Almayın
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Teşhir Ürünü Mobilya Almayın

Mobilyalar, fiyat olarak oldukça pahalı ürünlerdir. Bu nedenle, bu pahalı fiyatı ödeyen müşteri, mobilya mağazasından satın almış olduğu mobilyayı, en sağlam şekliyle teslim almak isteyecektir. Bu nedenle mobilyalar, taşınma sırasında herhangi bir hasar görmemeleri için ambalajlanırlar. Ambalaj, mobilyanın herhangi bir yere çarpması sonucu çizilmesini, kumaşının yırtılmasını, üzerine herhangi bir şey dökülmesi ile ıslanmasını da dahil olmak üzere, taşınma sırasında yaşanabilecek olan tüm olumsuzlukları yok etmek üzere yapılmaktadır.

Ambalaj mobilyalara aynı zamanda, yer kaplamamaları için de yapılabilmektedir. Yer kaplamayacak olan mobilya tabi ki çok çabuk kullanılmayacak olan mobilyadır. Bu nedenle ambalajlanarak daha kolay saklanabilmesi sağlanmaktadır. Mobilyalar genellikle karton, naylon gibi ambalaj malzemeleri kullanılarak ambalajlanırlar. Ve nihai tüketicinin eline ulaşacakları anda ambalajdan çıkartılarak kullanılacak olan yere monte edilirler.

Şayet mobilyayı yurtdışına aktarmanız gibi bir durum söz konusu ise, o zaman, ambalajın mümkün olan en küçük hale getirmesi gerekir mobilyayı. Gümrükte ambalaj nedeniyle sorun yaşanması, mobilyanın daha çok hasar görmesine neden olabilir çünkü.

Metal mobilyalarda ambalajlama sorunu çok büyük olmasa da ahşap mobilyalarda ambalaj şart denilebilecek bir durumdur. Ahşap mobilyalar genellikle lake boya ile boyanırlar. Bu boya mobilyanın taşınması sırasında herhangi bir yere çarparak mobilyanın lake boyasının çizilmesi ile sonuçlanabilir. Böyle bir çiziği ise müşteri kabul etmek zorunda değildir. Aynı durum lake boya ile boyanmış koltuklar için de geçerlidir. Lake boya ile boyanan koltukların, ambalaj yapılmadığı taktirde, hem lake boyası çizilebilir hem de kumaşı zarar görebilir. Bu nedenle satın aldığınız mobilyaların mutlaka ambalajlanarak, fabrikadan çıkmış haliyle size ulaşmasını talep etmelisiniz. Aksi taktirde teşhir ürünlerinde pek çok çizikler görebilirsiniz. Bu çizik ürünleri satın alırsanız da, vermiş olduğunuz para, çizik mobilyaya verilmiş olacaktır ve hiç bir anlamı olmayacaktır yeni mobilya almanızın.

Mobilya ambalajında battaniye, şilte, karton, patpat naylon vb ürünler kullanılmaktadır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567