Zeren Mobilya - Suntalam
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Suntalam

SuntaLam Nedir?

Vasıfsız, ince çaplı odunların hammadde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Odunlar, yongalama makinelerinde küçük parçalara bölünür. alt, orta ve üst olmak üzere, tabakalar halinde serilir. Belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenen malzeme, tutkalın reaksiyona girmesi ile, masif bir malzeme haline gelir. Daha sonra zımparalanan levhalar, bekletildikten sonra, tüketime sunulur.

SuntaLam, sunta levha üzerine, teknolojik emprenye makineleriyle melamin reçinesi ve tutkal emdirilerek yanmaz ve su geçirmez hale gelen dekor kağıdının kaplanmasıyla elde edilir.

Profil Kapak Nedir?

MDF plakalardan çekilen ve üzerinde 40 mikrona kadar PVC folyo kaplanan profillerdir. Çeşitli renk, desen ve kesitteki bu profillerden kapak çevresi yapıldıktan sonra çerçeve içerisinde MDFLam veya SuntaLam yerleştirilerek elde edilen kapaklardır.

Laminat Kapak Nedir?

Laminat, reçine emme yeteneği olan absorbik nitelikteki kağıtların melamin formaldehit ve fenol formaldehit reçineyle emprenye edildikten sonra üretim çeşidine göre dizilerek sıcaklık ve basınç etkisiyle beraber preslenerek edilen yüzey kaplama malzemeleridir.

MDF veya sunta üzerine sıcak pres altında Laminat sıkılarak yapılan kapaklardır. Hijyenikliğin yanı sıra, bakteri tutmaması, ısıya dayanımı, neme ve darbelere karşı dayanımı gibi avantajları söz konusudur.

PVC Kapak Nedir?

Ham sunta veya MDF üzerine balon presle PVC folyo kaplanmasıyla elde edilen kapaklardır.

Ahşap Kapak Nedir?

Kapak kenarları 1.sınıf fırınlı ahşaptan orta kısımları mdf üzeri ahşap kaplama kaplanarak oluşturulan üzerine istenen tonda renklendirici ve istenen matlık ve parlaklıkta vernik uygulanan kapak sistemleridir.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567