Zeren Mobilya - Su Bazlı Boya İle Lake Boya Arasındaki Farklar
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Su Bazlı Boya İle Lake Boya Arasındaki Farklar

Ev dekorasyonunda, mobilyalar kadar duvar boyaları da önemli yer tutmaktadır. Evinizi yeni baştan dekore etmek istiyorsanız mutlaka tavanlarınızdan başlamalı, duvarlarınızı boyatmalı, yer döşemelerinizi değiştirmeli ve sonrasında da mobilyalarınızın ortama uyum sağlamasına önem vermelisiniz.

Evlerinizin tavan ve duvar boyalarını yaptırırken, renklerin ferah olmasına dikkat etmelisiniz. Bu renklerin sıkıcı olması demek, sizin, evinizde otururken ruhunuzun sıkılması demek olacağından ve bir insanın, zamanının büyük çoğunluğunu evinde geçireceğini düşünecek olursak, mutlaka renklerin iç açıcı olmasına özen göstermelisiniz.

Ayrıca evinize yaptıracağınız boyanın açık renk olması, evinizin, olduğundan daha büyük görünmesine de neden olacaktır. Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, açık renk ferahlık demektir. Ev dekorasyonu yaptırırken, bu temel bilgileri mutlaka edinmiş olmanız gerekir. Bir boyanın rengi size kutudan ya da katologtan güzel görünse bile, evinizi o renkle boyadığınızda, rengin sizi çok fazla sıktığını fark edebilirsiniz ancak unutmayın ki, boya ve badana gibi işler yorucu ve büyük işler olduğu için, ”bu renk benim içimi sıktı” diyip de baştan boyatma şansınız çok fazla yoktur.

Boyanızda renk seçimini yaptıktan sonra, sıra boya seçimine gelmiştir. Boyanızı su bazlı boyalar arasından seçerseniz, bilmelisiniz ki, çok fazla su ile temas ettiremezsiniz. Su ile temas, su bazlı boyanın renginin çok çabuk solmasına neden olacaktır. Mutfak gibi, evinizin çok sık kullanılan bir yerini boyatacaksanız eğer su bazlı boya ile, çok büyük hata edersiniz; çünkü, çok kullanılan alanlar, kış soğuklarında çok fazla buhar olacağından, sürekli silmek gerekecektir. Ancak bu, çok sık kullanılan alanlar, su bazlı boya ile boyanmışsa, bunu silmeniz, belki kolay olacaktır ama duvarınız aynı zamanda renk kaybetmeye başlayacaktır.
Mobilya boyalarında ise aynı durum söz konusu değildir. Mobilya boyalarınızı eğer lake boya kullanımı ile tercih ederseniz, dilediğiniz her zaman özgürce silme rahatlığını yaşarsınız. Lake boya, hem su bazlı boya gibi leke tutma özelliğine sahip değildir, hem de silindiği zaman silindiğinde, renk solması gibi durumlarla karşılaşılması söz konusu değildir.

O halde, halk arasında plastik boya olarak bilinen su bazlı boyaları, mutfak gibi çok sık kullanılan yerlerde tercih etmememiz gerekiyor, çünkü bu boyalar istenildiği gibi silinemezler, ancak, mutfak mobilyalarımızı, lake boya ile boyatabiliriz, lake boya, sürekli silinebilme ve leke tutmama özelliklerine sahiptir.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567