Zeren Mobilya - Mobilya Dayanıklılığında Etkili Olan Faktörler
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Mobilya Dayanıklılığında Etkili Olan Faktörler

Mobilyalarımız, evimizde her zaman kullanabileceğimiz, kısa sürelerde değiştiremeyeceğimiz eşyalarımızdır. Bunun için alırken, mobilyalarımızın sağlam ve boyasının çabuk eskimeyeceği türden mobilyalar seçmeliyiz. Lake boya ile boyanmış bir mobilya, kullanımı ile yıllarca evinizde sizlere arkadaşlık edecektir. Modern çağda göz alıcı mobilyaların yanı sıra, eskilerden daha dayanıksız olduğu tartışılmazdır. Örneğin mutfak dolabı seçerken, suya dayanıklı olmasına dikkat etmeliyiz. Çünkü devamlı suyla temas halinde olan dolaplar, kısa sürede kullanılamayacak hale gelebilir. Mobilyalarda hangi malzemeler kullanılmış ve hangi tür boyayla boyanmış. Nerelerde daha kolay kullanabilirim. En çok hangisi işime yarar gibi soruları satıcınıza sorup bilgi alabilirsiniz. Alacağınız mobilyayı nerede kullanacağınız da karar verme aşamasında çok önemlidir.

Salon ve oturma odası mobilyalarında, deterjanlara karşı boyasını ne kadar zamanda korur. Banyo dolabı en çok ihtiyaç hissettiğimiz, fazlalığımızı ortadan kaldıran bir eşyadır. Dolayısıyla, suya dayanıklı olması, devamlı açıp kapanacağı için kolay deforme olmaması gerekir. Çünkü mobilyalar oldukça pahalı olmakla beraber, devamlı değiştirmemiz zor olan eşyalardır. Almışken bir kere alıp en iyisini almalıyız. Bu durumda suya en dayanıklı boya olan lake boya tercih etmeniz, sizin açınızdan doğru bir karar olacaktır. Su zamanla boyayı ve rengi akıtıri yıpratır ve çürütür. Buna engel olmak veya mobilyamızın ömrünü uzatmak için, doğru ve yerinde bir karar olacaktır. Leke tutmaz, yüzeyi pürüzsüzdür ve doğal görünümüyle şık bir tasarım sağlar.

Mobilyalarımızın uzun yıllar boyunca bizlerin kahrını çekerler. Bizimde onlara çok iyi davranmamız gerekir. Bir renk çok güzeldir ve fiyat olarak pahalı bile sayılabilir. Ama biz onu çok beğendiğimiz için kullanmak isteriz. Kısa zamanda da zararını çabuk yıpranmasıyla görürüz. Bunun için bu tür kullanımlarımız da tercihlerimizi lake boyadan yana kullanmak olmalıdır. Doğrusu, çocuklarımız ve kendi sağlığımız için dayanıklı ve sağlıklı olan mobilyaları seçmeliyiz. En dayanıklı ve en sağlam olanını bulmak, evlerimize uzun süreli fayda sağlayacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567