Zeren Mobilya - Mobilya Boyası Tercihinde Lake Boya
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Mobilya Boyası Tercihinde Lake Boya

Boya badana işleri kadınlar için oldukça yorucu işlerdir. Evinizin herhangi bir yerine yaptırmış olduğunuz boya badana işi, sizin tüm evinizin temizlenmesi gerektiği anlamına gelecektir. Çünkü, yapılan boya ve badananın tozu, kapılar kapalı bile olsa, diğer odalara da gidecektir. Bu nedenle, dekorasyon güzelliğine önem veren hanımlar, aynı zamanda da bu sorunu düşünerek, boya ve badana işinin en uzun aralıklarla yapılmasını isterler. Siz de eğer bu hanımlardansanız, boya badana işlerinizi yaptırırken bir takım şeylere dikkat etmelisiniz:

Sizin boya yaptıracağınız sene, bordo renk boyalar moda olabilir. Ancak bir sene sonra bu bordo modası bittiğinde, siz yine boya badana yaptırıp yeniden renk değiştiremeyecekseniz, senenin moda renklerine uymaktansa, daha uzun süreli kullanabileceğiniz, modası geçmeyecek renklerden tercih etmelisiniz.

Örneğin krem renginin modası geçmez diyip yapmış olduğunuz tercihte çok fazla yanılma payınız yoktur.
Renk seçiminizi yaptıktan sonra sırada boya seçimi vardır. Bu da, uzun aralıklarla boya badana işine girişmek isteyen bayanlar için önemli bir seçimdir. Eğer boyanızın uzun süre dayanmasını istiyorsanız, renk olarak dayanıklı boyalar arasından seçim yapmalısınız. Bu, modası geçmeyecek rengi seçin anlamına gelmemektedir. Bu: seçtiğiniz rengin, boya ile solup gitmemesi anlamına gelmektedir.

Halk arasında, plastik boya adı verilen su bazlı boyalar, temizlenmeye elverişli boyalar değildirler. Ancak herkes bunu yanlış bilir. Bilinen şudur: su bazlı boyalar, temizliği kolay boyalardır. Belki doğru olabilir, kolay temizlenebilir, ancak temizlik sonrasında duvarlarınızda lekelerin kalma olasılığı yüksektir. Bununla birlikte, temizlik sonrasında renk solmaları yaşanmaktadır su bazlı boyalarda. Aksi bir durum söz konusu ise, bu, boyanın markasıyla alakalıdır. Mutfak gibi sürekli buhar olan bir alanda su bazlı boya kullanılması, uzun süre dayanıklılık sağlamak isteyenler için sağlıklı bir tercih değildir.

Mobilya boyalarınızın da seçimleri oldukça önemlidir. Duvarlarınızı nasıl ki aralıklı olarak temizlemeniz gerekiyorsa, mobilyalarınızın sık sık tozlarının alınması gerekir. Bu durum ise, mobilya boyasının seçiminde çok dikkatli olunmasını gerekli kılmaktadır. Mobilyalarda temizliğe en elverişli tercih, lake boyalardır. Lake boya su bazlı plastik boya ile tam zıt özelliklere sahip boya çeşididir. Lake boya ile yapılmış ve boyanmış mobilyalarınızın tozunu alırken hiç bir zaman sorun yaşamazsınız.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567