Zeren Mobilya - Lake Boya İle Gelen Dayanıklılık
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Lake Boya İle Gelen Dayanıklılık

Ahşap mobilya alacaksanız eğer, evinizin konumunu dikkate alarak yapmalısınız bu mobilya alışverişini. Aksi taktirde almış olduğunuz mobilyanın ömrünün uzun olmaması, vermiş olduğunuz yüksek paraların boşa gitmesi demek olacaktır ve bunu da istemezsiniz herhalde, para kazanmak hiç de kolay değil bu devirde.

Ahşap mobilya alırken en çok dikkat etmeniz gereken şey, mobilyanızı yerleştireceğiniz yerde ne kadar güneş ışığı olduğu ve nem miktarının ne olduğudur. Güneş ışığı,mobilyanızın çok kısa bir sürede solmasını sağlayacak ultraviole ışınlara sahiptir çünkü. Bunun yanında nem de mobilyalara çok fazla zarar vermektedir. Şöyle ki: banyo ya da mutfaklarınıza almanız gereken mobilyaların, neme dayanıklı olması gerektiğini söyleriz her zaman. Bir dayanıksız mobilyayı bahçe mobilyası olarak tercih ederseniz de çok kısa sürede ahşap mobilyanızın şiştiğini görürsünüz.

Eğer ahşap mobilya bir sehpa almak istiyorsanız bunun sıcaklığa karşı ne kadar dayanıklı olduğunu da araştırmak zorundasınız. Sehpalar, ya üzerlerine çiçek konulan ya da çay kahve pasta servisinde misafirlerin önüne konulan eşyalar olmaları nedeniyle alınırken dikkat edilmesi gereken ahşap mobilyalardandır. Çay ve kahvenin sıcağı mobilyanızın cilasını bozup rengini değiştirebileceği gibi, aynı şeyi çiçeklerin vazolarının altından damlayan sular da yapmaktadır. Bu nedenle alacağınız ahşap mobilyayı nerede kullanacağınızı bilerek ve ahşap mobilyanızın ne kadar dayanıklı olduğunu bilerek almalısınız.

Ahşap mobilya alırken, her ne alırsanız alın ve hangi ortamda kullanacaksanız kullanın, ahşap mobilyanızın mutlaka lake boya ile boyanmış olmasına dikkat edin. Lake boya ile boyanan ahşap mobilyaların sıcaktan etkilenme, neme karşı tepki gösterme gibi olumsuz özellikleri yoktur. Bu nedenle banyo mobilyalarının ya da mutfak mobilyalarının her zaman lake olması tercih edilmektedir. Lake boya neme dayanıklı olmasının yanında, boyandığı mobilyayı da dayanıklı hale getirmektedir. Bu nedenle ahşap mobilya seçiminde lake boya ile boyanmış olup olmamasına da dikkat ediniz.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567