Zeren Mobilya - Evdeki Boya Kokusundan Uzak Durun
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Evdeki Boya Kokusundan Uzak Durun

Evimiz en rahat ettiğimiz, dolayısıyla çoğu zaman bütün günümüzü geçirdiğimiz ve havasını soluduğumuz mekanlarımızdır. Evimizi yeni boyatmış olabiliriz ve kokusu bizi rahatsız ediyor olabilir. Pencerelerimizi açık bırakarak, kokunun bulunduğu ortamı terk etmesini sağlarız. Aksi takdirde içerdiği kimyasallardan dolayı, bizleri olumsuz etkileyecektir. Kokular belli bir zaman sonra, koku hassasiyetini ortadan kaldıracaktır. Zamanla aldığımız kokuya alışırız ve herhangi bir rahatsızlık hissetmeyiz. Normal şartlarda, evimizin iki gün süreyle havalandırılması gerekir. Lake boya, en az rahatsızlık veren boya oluğundan, tercihinizi bu yönde kullanmanız doğru bir seçim olacaktır. Son yıllarda lakeler çok daha sağlıklı hale gelmiştir.

Sağlık açısından da, koku açısından da lake kullanmak doğru tercihtir. Özellikle, çocuklarımızın odalarında, boya kokusunun olması son derece sakıncalı durumlar yaratır. Zaten hasta olmaya çok açık olan çocuklarımızı bir de bu kimyasal maddelerle tüm gece baş başa bırakmamalıyız. Boya yapıldıktan sonra, evimizi mutlaka havalandırmalıyız. Zaten hepimiz de yapıyoruzdur bunu. Kimyasal olan bu tür ürünlerin sağlığa zararlı olabileceği bilinmelidir. Fakat dikkat edilirse, lake boyaların diğer boyalara göre daha az kimyasal içerdikleri anlaşılabilir. Koku açısından da, daha az etki gösterirler. Yapmamız gereken en doğru şey, boya konusunda daha titiz davranıp, lake tercih etmek ve evimizi iki gün süre ile havalandırmaktır.

Boyanın dayanıklılığını artırmak için çok fazla kimyasal madde kullanılır. Bunlar vernik ve kolay tutuşmayan özellikler taşıması için uygulanan içeriklerdir. Dikkat edilirse mobilya mağazaları, ağır kokular içerirler. Bu durum boyanın ve mobilyanın kalitesine göre değişir. Mobilyanın uzun ömürlü olması için giderek artan oranda kullanılan kimyasallar da aslında sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Fakat, mobilyalarımızın uzun ömürlü olması bizim de işimize geleceğinden, sadece tedbirimizi almak, sorunumuzu çözecektir. Aynı zamanda, mobilyamızı koruma altına almak için sürekli olarak deterjanla temas ettiririz. Bu durum, bir çok mobilya çeşidini olumsuz etkiler. Dayanıklı bir mobilya çeşidi tercih edilmeli ve boyasına da dikkat edilmelidir.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567