Ev Dekorasyon Önerileri - Zeren Lake boya sistemleri : Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner
ZEREN MOBİLYA
Lükens konsol ve ayna Lükens konsol
kelebek sehpa Kelebek Sehpa
petek sehpa Petek Sehpa
Lükens sehpa Lükens 4lü zigon
Nitro orta Nitro Sehpa
Çanta sehpa Çanta Sehpa
Tepsi sehpa Çanta Sehpa

Ev Dekorasyon Önerileri

İnsanların yaşadıkları mekanlar insanlar için büyük önem taşımaktadır. Çünkü günün yorgunluğunu ve stresini evlerinde rahat ve huzurlu bir şekilde atmak istediklerinden dolayı hemen herkes için ev dekorasyonu çok önemlidir ancak evini dekore edecekler bu konuda ya yeterli bilgiye sahip değiller yada kararsız kalıyorlar. Bu hususta en önemli aşama planlama aşamasıdır ki ne alacağınıza ve neyin nasıl olacağı konusunda karar vermeniz gerekir. Dekorasyon önceden planlanmamış ise bir yerde çatlak verecek sizi istemediğiniz ürünler almaya veya dekorasyonunuzun yarım kalmasına sebep olacaktır.

Bu sebeplerden dolayı bu yazımda genel hatlarıyla ev dekorasyonunda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusuna değinmek istedim, yazımı okuduktan sonra aklınızda şekillenen hayallerinizi süsleyen evinizi ulaşmaya bir adım daha yaklaşmış, kendinize bir nebzede olsa özgüven gelmiş hissedeceksiniz.

salon dizayn

Dekorasyona ilk olarak renk seçiminden başlıyoruz, renkler ev dekorasyonunda olduğu gibi bütün dekorasyon çeşitlerinde büyük bir önem taşımaktadır. Bundan dolayı ilk olarak dekorasyonu içeren bütün objelerin renklerine karar verin ve bu renklerin birbirleriyle ilişki içerisinde olmasına bütünlük sağlamasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca renkleri seçerken kendinizi yansıtmasına dikkat edin yani dışarıdan gelen biri evinize geldiğinde burasının sizin evinizin olduğunu ortamdaki renk, aksesuar ve mobilya bütünlüğüyle anlamalı ve onda hayranlık uyandırmalıdır.

Renk konusunu haletlikten sonra mobilya ve diğer dekorasyon ürünlerine geldi sıra. İlk önce kendinize sormanız gereken bir soru var, siz evinizde rahatlığa mı önem veriyorsunuz yoksa tasarıma mı? Eğer bu konuda yanlış seçimler yaparsanız, evinizde kendinizi huzurlu hissetmeye bilir o ev sanki sizin değilmiş gibi davranabilirsiniz. Bundan dolayı bu sorunun cevabı her zaman hazır olmalıdır. Bunu da haletlikten sonra evinizde önem sırası yapmaya başlayın, nedir bu önem sırası? Önem sırası şudur ki evinizde öncelik hangi mekanda olacaktır, yani en çok evinizin neresinde vakit geçirirsiniz, orayı belirledikten sonra dekorasyona ilk olarak oradan başlamanızı tavsiye ederim. O mekanın dekorasyonu bittikten sonra evinizin diğer bölümlerini oraya göre şekillendirebilirsiniz. Bunu söylememin sebebi en çok zaman geçirdiğiniz yeri kendi isteklerinize göre dekore ederseniz, diğer bölümlerde o mekanı takip eder ve bütünlük rahatlıkla sağlanmış olur.

Mobilya seçerken hangi renk olacak karar vermek zor olabilir. İki alternatifimiz var şeffaf renkli boyalar yada lake boyalar. Şeffaf renkli boyalar ağaç desenini ortadan kaldırmadan ceviz, venge, meşe, fındık, maun vb. ağaç renklerini taklit eden boya türleridir. Yaygın kullanılmaktadır. İkinci alternatif ise lake boyadır. Lake boya da kullanılan alt zemin önemli değil, önemli olan renktir. Yani mobilyanın her yeri aynı tondadır. Dolgundur ve sağlamdır.

Hangi tür boya seçilmeli? Bu sorunun cevabı çok zordur? Kişisel farklılıklar ön plana çıkar? Kişinin dünya görüşü ve yaşam kültürü belirleyici özelliktedir. Şeffaf boyalar klasik boya grubuna girer. Anktika yada eskimiş boya görünümü verir. (Not: Eskitme boya diye bir boya türü vardır. Zamanında çok kullanılmıştır. Mobilyaya antika görünümü verir. Kişisel olarak beğendiğim bir boyama tekniğidir.) Lake boya
İse modern boya türüdür. Tek renkli, canlı ve parlak duruşu ve istenilen renk vermesi bakımından belirleyicidir.

Yaşanılan mekanların dekorasyonunda sadece mobilya unsuru yoktur. Diğer etmenlerin de yani duvar boyası, halılar, kapılar, pencere ve perdeler, TV, Sehpalar dikkate alınması gerekmektedir. Bu uzun ve zor yolculukta size başarılar dilerim. Biz sizlere mobilya cilası konusunda her türlü desteğe varız.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?