Zeren Mobilya - Dayanıklı mobilya seçimi
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Dayanıklı mobilya seçimi

Mobilyalar, bol para harcanarak satın alınan eşyalardır. Bu nedenle sürekli değiştirilmeleri çok fazla söz konusu değildir. Bunun için de en doğrusu, yüksek miktarlar ödeyerek satın aldığımız mobilyalarımızı dayanıklı mobilyalar olarak almalıyız. Ancak bunu okuduğunuzda aklınıza hemen şu sorunun gelmesi normaldir: ”biz mobilyacı değiliz ki dayanıklı mobilyayı nerden anlayalım?” Haklısınız. Siz mobilya konusunda yeterince bilgiye sahip olmayabilirsiniz diye düşünerek, biz de sizler için bu yazıyı hazırlama gereği duyduk…

Mobilyanızın dayanıklı olup olmadığını anlamak için, mobilyanın yapılmış olduğu malzemeyi net bir şekilde öğrenmelisiniz: mobilya hangi ağaçtan yapılmıştır ve boya olarak ne kullanılmıştır? Mobilyanın ayakları ne şekildedir, neye uygundur, neleri kaldırabilirken neleri kaldıramaz? Tüm bu bilgilere sahip olduktan sonra bir de şunu düşünmelisiniz: siz bu mobilyayı ne amaçla kullanacaksınız?

dayanıklı mobilyaBir salon takımı için çok fazla suya dayanıklılık araştırması yapmanıza gerek yoktur. Salon takımının temas edeceği herhangi bir su durumu yoktur, sadece temizlik sırasında birtakım su ve deterjanlar mobilyanıza temas eder ki bu, bilinçli bir hareket olacağı için siz buna dikkat edebilirsiniz. Ancak bir banyo dolabı yaptıracaksanız bunun su ile temas edeceğini bilerek yaptırmalısınız.

Aynı durum mutfak dolapları ve bahçe mobilyaları için de geçerlidir. Siz isteseniz de istemeseniz de bu mobilyalar su ile temas halinde olacaklardır. Peki bunun için ne yapmalısınız?

Su ile temas edebilecek mobilyalarınızın dayanıklı olmasını istiyorsanız, kullanılan ağacın suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Mobilya yapımında suya en çok dayanıklı olan ağaç ise tik ağacıdır. Tik ağacının dışında sedir ağacı da mobilya dayanıklılığı açısından tercih edilen ağaçlardandır. Ancak sedir ağacı kuruduğunda yıpranabilen bir ağaç türü olduğu için sık aralıklarla yağlamanız gerekmektedir.
Ağacımızı belirledikten sonra sıra, mobilya dayanıklılığını arttıracak olan mobilya boyasına gelecektir. Mobilya boyaları arasında suya en çok dayanıklı olan boyanın lake boya olduğunu belirtmek isteriz. Lake boya, hem pürüzsüz yüzeyi ile, hem temizlenme kolaylığıyla ve hem de leke tutmama özelliğiyle, dayanıksız olacağını düşündüğünüz alanlarda mobilyanızı boyamak için en çok tercih etmeniz gereken boya çeşididir.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567