Zeren Mobilya - Çocuk Odası Dekorasyonu
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Çocuk Odası Dekorasyonu

Bütün bireyler için çocukları ve çocuklarının vakitlerini geçirdiklerini ortam önemlidir. Bundan dolayı anne ve babalar çocuk odaları seçerken gerçekten çok kararsız kalıyorlar çünkü çocukları için hangisinin daha uygun olduğu konusunda ikileme düşebiliyorlar ki bunda haklılar çocuklar devamlı büyüdükleri için bebekken  alılan bir oda 2 sene sonra çocuğa küçük gelebilir. Bundan dolayı da seçim yaparken dikkatli olmalarını öneriyoruz. Bir diğer husus ise seçim yaparken şu her zaman aklınızda bulunsun sizin çocuğunuz odayı birden fazla işlevde kullanacaktır yani, orası onun için hem oyun sahası,hem yatak odası,hem de çalışma alanı olacaktır. Bu bağlamda çocuk odası seçerken size yardımcı olabilecek fikirlerle karşınızdayız.

Çocuğunuzun odasını dekore ederken aklınızda bulunması gereken ikinci bir kriter de odayı uzun vadeli düşünün yani çocuğunuzun şuan ki durumuna göre düşünmeyin, bugün alınan mobilyalar ve oda dekorasyonu bundan 10 yıl sonra çocuğunuz için hala kullanılabilir olmalı, bu  hem size ekonomik açıdan tasarruf sağlar hem de çocuğunuza rahatlık sağlayacaktır.

Çocuk odasının dekorasyonunu evin dekorasyonuyla da tamamlamak önemlidir. Yani çocuk odasının dekorasyonu evin diğer alanlarıyla tamamen zıt olmamalıdır. Bunun için çocuk odasında sade renkler sade mobilyalar kullanmakta her zaman fayda vardır.

çocuk odası takımı

Kullanılacak mobilyalar hakkında konuşmak gerekirse adı üstünde çocuk odası yani çocukların en çok vakit geçirdiği alan olunca akla hemen dayanıklılık ilkesi geliyor,evet bu çok doğru bir kuraldır, çocuk odasında ki mobilyaların aksesuarların dayanıklı olması çok önemlidir çünkü nede olsa çocukların alanı her zaman zarar görme tehlikesi var, mobilya seçerken bu seçeneği göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bunun dışında mobilyaların çok karmaşık ve gösterişli olmasına gerek yok çünkü bu odada çocuk için ne kadar fazla serbest alan kalırsa o kadar rahat olabilir, bundan dolayı en sade ve en şık odayı oluşturmak gerçekten önem taşıyor. Size bir püf noktası daha söyleyeyim, eğer siz çocuğunuzun odasını küçükken alıyorsanız ve uzun süreli kullanılmasını istiyorsanız, yukarıda söylediğim gibi sade ve basit ürünler kullanın ki ilerde ufak değişikliklerle veya mobilyaların zarar görmesi halinde dekorasyonunun bütünlüğünün bozulmaması amacıyla hemen değiştirebilesiniz bu gerçekten güzel bir ayrıntıdır.

Çocuk odalarında renk tercihine gelecek olursak, açık ve canlı renklerin tercih edilmesi her zaman daha iyidir, çocuklar neşe kaynağıdır ve canlılığı temsil eder bu yüzden bu tonlarda renklerin kullanılması her zaman için iyidir. Ayrıca açık ve canlı renkler odanın aydınlatılması açısından da önemlidir.

Çocuk odalarınızı dekore ederken mobilyalarınızda lake boya kullanılmış olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim çünkü  lake boya ile ürünler daha dayanıklıdır, hijyeniktir ve canlıdır. İstediğiniz tarzda renk tonlarını kullanmanız için size yardımcı olacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567