Zeren Mobilya - Bebek Mobilyasında Lake Boyanın Önemi
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Bebek Mobilyasında Lake Boyanın Önemi

Bir bebek, annesi ve babası için çok değerlidir. Hayata yeni başlamış olan bu sevimli şey sizin bebeğiniz ve siz ona ne verirseniz, sadece onu alacaktır. Hiç bir şey bilmemekte ve sizin verdikleriniz gösterdikleriniz dışında hiç bir şey görmemektedir. Bu nedenle bebeğinizin sevimli olmasının yanında, sizin engin tecrübelerinize de ihtiyaç duyacağını kesinlikle aklınızdan çıkartmamalısınız.

Bebeğiniz için ilk yapacağınız şey, ona anne sütünün varlığını hissettirmek ve onu beslemek, daha sonra ise rahatını sağlamaktır. Bebeğin rahatını sağlamak ise tabi ki bebek eşyaları ile mümkün olmaktadır. Bir bebeğin ilk başlarda istediği, beslenme, bezinin değiştirilmesi ve uyumaktır. Bunun dışında bir de ebeveyn sevgisine ve kokusuna ihtiyacı vardır. Onu tüm kötülüklerden ve olumsuzluklardan koruyacak olan sizsiniz.

Anne sütü için yapmanız gereken çok birşey yoktur ama uyuması için bebek mobilyaları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken çok şey vardır. Öncelikle bebeğin mobilyasının kurşun içermemesine dikkat etmelisiniz. Bunun yanında mobilyanın parçalarının küçük olmamasına da dikkat etmelisiniz. Unutmayın ki bebekler ellerine geçirdikleri, her küçük şeyi ağızlarına koyabilirler. Mobilyanın ucunun sivri değil de yumuşak olmasına da özen göstermelisiniz çünkü ani bebek hareketlerini, ebeveynleri olarak sizin bile kestirebilmeniz zor olacaktır.

Tüm bunların yanında bebek mobilyalarının kokusuz olmasına özen göstermelisiniz. Körpe bebek ciğerlerine giden bebek mobilyasının boya kokusu, tüm sağlık kontrollerinizi boşa çıkartabilir. En kokusuz mobilya boyası lake boyadır. Bebeğinizin mobilyalarını lake boya ile boyanmış şekilde alabilmeniz sağlıklı olacaktır. Lake boya aynı zamanda bebek mobilyalarını daha dayanıklı hale getireceğinden dolayı, bebeğinizin arkasından doğabilecek bir bebeğe daha ev sahipliği yapabilecek mobilyalar haline getirecektir.

Bebeklerinizin mobilyalarını seçerken aynı zamanda mobilyaların tekerlekli olup kolay taşınmasına ve bebeğiniz için yeterli büyüklükte olmasına da dikkat etmelisiniz. Bunlara dikkat ederek satın almış olduğunuz bir bebek mobilyası, bebeğinizin uyku ihtiyacını en kaliteli şekilde karşılamanızı sağlayacaktır.

Bebek mobilyasında genelde lake boya tercih edilir. Bu sebeple kullanılan boyanın “kurşsunsuz” ibaresi içermesi gerekir. Aksi takdirde bebeğiniz için ciddi bir sağlık tehdidi içerir. Bir boyanın kurşun içerip içermediğini mobilya üzerine metal bir cisimle (anahtarlık) hafif sürtün; eğer gümüş rengi bir iz bırakıyorsa o boya kurşun içermektedir.

Benzer Konular

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567