Zeren Mobilya - Bebek Beşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Bebek Beşiği Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekleriniz, ilk doğdukları andan itibaren beşiklerinde yatarlar. Bebeklerin sürekli kucakta tutulması, sürekli birileri tarafından öpülmesi istenen durumlardan değildir. Hem bebeğe mikrop kaptırır hem de kucağa alıştırır. Bu durum ise annenin kendi işlerini yapamamasına engel olur. Bir bebeğin yatabileceği en uygun yer, tüm bu sebeplerden dolayı, onun beşiği ya da karyolasıdır.

mantar beşik

Bir bebek karyolası ya da beşiğinde ise, bir takım özelliklerin bulunması gerekmektedir. Her beşiğe beşik diyip satın alamazsınız. Örneğin satın aldığınız bebek beşiğinin, metal mobilya değil de normal bildiğimiz tahta mobilyadan olmasına önem vermelisiniz. İçeriğinde kurşunlu maddeler olmamalıdır. Bu tür eşyalar, bebeklerimize sürekli bir uyku hali verip, onların yorgun olmalarını, kendilerini huysuz hissetmelerini sağlayacaktır ki kimse bebeğinin sürekli huzursuz olmasını ve uyumasını istemez.

ayıcıklı beşik

Bebek sağlığı açısından, mobilyaların lake boyalı olmasına özen gösterilmelidir. Lake boya kokusuzdur ve bebek sağlığına olumsuz etkileri bulunmamaktadır. Aynı zamanda lake boyada bulunan bol renk seçenekleri, bebeğinizin odasını dilediğiniz renkte döşemeniz için de size yardımcı olacaktır.
küçük beşik

Bebek beşiğinin kenarlarındaki, bebeğin düşmemesi için yapılmış olan çubukların 4 cm’den büyük olmamasına ve bu çubuklardan herhangi bir çıkıntı olmamasına önem verilmelidir. Beşiğin altında bulunan şilte de, en az 6 yerden beşiğe tutturulmuş olmalıdır. Siz odadan çıkıp da tekrar geri geldiğinizde, herhalde bebeğinizi şiltesiyle birlikte yerde bulmak istemezsiniz.
küçük beşik
Tüm bunlarla beraber, bebeğinizin beşiğinin tekerleklerinin olması da sizin için önem taşımaktadır. İstediğiniz zamanda istediğiniz yere beşiği rahatlıkla alabilmelisiniz. Aksi taktirde bebeğinizin beşik döneminden kurtulana kadar olan, hayatınızın yaklaşık 2 senelik bir kısmını bebek odasında geçirmek istemezsiniz büyük ihtimalle.

Bebeklerinizin, ardından başka kardeşler düşünüyorsanız, tüm bu özelliklere ek olarak, beşiklerde bir de dayanıklılık özelliği aramalısınız ki lake boya ile boyanmış bebek beşikleri, istediğiniz kadar dayanıklı olabilirler.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567