Zeren Mobilya - Akrilik Ve Lake Boya Harikası
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Akrilik Ve Lake Boya Harikası

Akrilik boya, akrilik reçinesinden elde edilen bir boya türüdür. Sulu boya gibi parlak renkler verebilmekte ve her tür boya ile uyum sağlayabilmektedir. Yağlıboya gibi bir görünüme sahip olan akrilik boya, yağlı boyadan daha dayanıklıdır ısıya ve ışığa. Bu nedenle diğer boyalardan daha çok tercih edilmektedir.

Akrilik boyanın bu kalitesi, lake boya ile birleştiğinde ise, ortaya muhteşem bir uyum ve kalite çıkmaktadır. Lake boyanın farklı renk seçenekleri ve pürüzsüz yapısı, akrilik boyanın parlaklığı ve kalitesiyle birleşince, ortaya iyi denilebilecek tarzda mobilyalar çıkmaktadır. Dekorasyon ve mobilya çalışmalarınızda, akrilik ve lake boya desteğini yabana atmamanızı tavsiye ederiz.

Akrilik boyalar diğer lake boyalara göre daha sağlam, daha pürüzsüz ve şık görünür. Ayrıca özellikle beyaz renkte sararma olayı daha geç olur. Rekli işlerde verniğin sarartma olayı akrilik verniklerde görülmez. Poliüretan verniğe baktığınız da sarımsı bir renk görülürken, akrilik vernikler su gibi berrak görünür. Bu görüntü bile sarartmayı önlediği izlenimi verir.

Mobilya boyasında akrilik nerelerde ve neden tercih edilmelidir.
1. Akrilik boyanın tercih sebeplerinin başında sararma gelmektedir. Sararma nedir?: Sararma başta beyaz rengin olmak üzere boyaların zamanla renginin değişmesidir. Güneş ışınları zamanla boyanın rengini alır. Beyaz renk solduğunda sarımtırak bir renk alır. Sararma burdan gelir. Diğer renklerde de olur. Kırmızı ilk günkü gibi kırmızı değildir mesela bu sararmadır. Akrilik boya ve venikler sararmaya karşı diğer boyalardan daha dayanıklıdır.

2. Görünüm ve Dayanıklılık
Akrilik boyalar diğer türlere göre parlaklar daha parlak, matlar daha ipeksi durur. Bir boyacı ustası daha görür görmez yada dokunarak akrilik boyayı rahat tespit edebilir.

Darbelere ve çizilmelere karşı diğer boya türlerine göre daha dayanıklıdır.

Akrilik boyanın tercih edileceği yerler.
1. Başta beyaz olmak üzere açık renkli lake boyalarda.
2. Mutfak – Banyo gibi rutubetli yerler.
3. Salon takımları ve sürekli dokunulan mobilya yüzeylerinde.

Akrilik boyalar gerek çevre dostu, gerekse yukarıda açıkladığımız sebepler dolayısıyla daha fazla tercih edilen boya türleridir. Şuan diğer boyalara göre çok pahalı olsa da. Arz-talep dengesi arttığında fiyatlarında düşme ve kullanımında artış olacaktır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567