Zeren Mobilya - Ahşap Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Ahşap Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar

Mobilya satın alırken, bu mobilyaların fiyat olarak pahalı olduklarını bilmeli ancak eğer aynı parayı bir kere daha ödemek istemiyorsanız, aldığınız mobilyanın iyi, sağlam ve kaliteli olmasına önem vermelisiniz.

Ahşap mobilya almak istiyorsanız eğer, ilk dikkat etmeniz gereken şey ahşap mobilyanın boyasıdır. Bu size mobilya ile ilgili bir takım bilgiler verecektir. Ahşap mobilya yüzeyinin lake boya ile boyanmış olması, mobilya işçiliğinin kaliteli yapılmış olduğunun ön göstergelerinden bir tanesidir. Lake boya, mobilyanın dayanıklılığını arttırır ve ömrünü uzatır. Bu nedenle ahşap mobilyanızı kullanacağınız süre oldukça artacaktır. Aynı zamanda lake boyanın kokusuz olması sağlığınız açısından büyük faydalar sağlamasının yanında, neme ve ısıya dayanıklı olması da ahşap mobilyanızın ömrünü bir miktar uzatacaktır.

Ahşap mobilya alırken, boyasının lake boya olmasının dışında başka şeylere de dikkat etmelisiniz. Örneğin ahşap mobilya yapımında kullanılan en değerli ağaç tik ağacıdır. Tik ağacı çok bulunan bir ağaç değildir. Bu nedenle tüketimi kontrollü olarak yapılmaktadır ve tik ağacı kesildiği anda yerine hemen yenisi ekilmektedir. Bu kadar değerli olmasının sebebi ise, tik ağacından yapılan ahşap mobilyanın, suya ve neme karşı çok dayanıklı olmasıdır.

Ahşap mobilya alırken boyasına baktık ağacının ne olduğunu da öğrendik ve sıra geldi teferruatlara, eğer alacağınız ahşap mobilya bir dolap olacaksa, dolap kapaklarının iyi kapanmasına dikkat etmelisiniz. çekmeceli bir ahşap mobilya eşya alıyorsanız, çekmecelerin rahat açılıp kapanmasına dikkat ediniz, aynı zamanda çekmecelerin içlerinin temiz olduğundan da emin olmalısınız. Ahşap mobilya malzemeleri çekmecelerin içinde kıymık kıymık durmamalıdır. Ahşap mobilya eşyada raf varsa ve bu raflar uzunsa, ortalarında birer destek olmasına dikkat etmelisiniz ki raflar ne ortadan ikiye ayrılmalı ne de düşmelidir.

Ahşap mobilyanızda herhangi bir gıcırdama olmamalıdır. Ahşap mobilyanızın uzun kapılarında, tutulacak olan menteşelerin sağlam olmasına özen göstermelisiniz, kapıları açıp kapatırken kapı yerinden çıkmamalıdır. Alacağınız ahşap mobilyanın ayakları varsa, bu ayakların da yere tam olarak basmasına ve birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567