Zeren Mobilya - Poliüretan Dolgu verniği
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Poliüretan Dolgu verniği

İki komponentli, poliüretan esaslı, reaksiyon kürlenmeli, çabuk zımpara olan bir dolgu verniktir.  Poliüretan  Dolgu Vernik yüksek doldurma gücüne sahiptir. Kısa sürede kolayca zımparalanabilir. Ahşabın doğal renginde değişiklik yapmaz. Üzerine tatbik edilecek sonkat verniğe çok düzgün bir yüzey hazırlar.

Poliüretan  Dolgu Vernik mobilya sanayiinde her türlü masif ve kaplama yüzeyi sonkat vernik ve boya uygulamasına hazır hale getirmek için formüle edilmiştir. Üzerine Selülozik, Poliüretan, Asit Kürlenmeli (AC), Akrilik Sistemlerin sorunsuz olarak kullanılmasına imkan verir.

Kullanıma Hazırlama: Poliüretan Dolgu verniği 1.Kompenant 12 kg 2. Kompenant 6 kg olmak üzere 2 bileşenlidir.  Hazırlamak için 1/2 oranında karıştırılır, iyice eritildikten sonra %20 oranında Tiner ilevesi yapılarak inceltilir. Uygulama yüzeyine bağlı olarak tiner ilavesi yapılabilir. 20°C de: 2-3 saat  içerisinde karışım bitirilmelidir. Yoksa bozulur.
Kuruma süresi: 20°C de Toz Kuruma: 10-15 dak. Dokunma Kuruması : 30-40 dak. Zımpara Süresi: 2-3 saat

Boyanabilen Alan: Tek katta 35-40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde tatbik edildiğinde 1lt ile 8-10 m2 alan kaplanabilir (kayıplar hariç).

Uygulama Metodu: Püskürtme şeklinde tatbik edilir. Tatbikat öncesi yüzeyler uygun zımparalama işleminden sonra yüzeydeki tozlardan arındırılmalıdır. Belirtilen oranlarda hazırlanan Dewilux Poliüretan Süper Dolgu Vernik iyice karıştırıldıktan sonra Derodur Tiner (974-0400) ilavesiyle inceltilerek normal gözenekli yüzeylere iki çapraz kat uygulanır. Çok gözenekli yüzeylerde ise bir çapraz kat daha tatbik edilmelidir. Yaz aylarında 2-3 saat, kış aylarında ise ertesi gün önce 180-220 daha sonra 400 numaralı zımpara ile zımparalanarak sonkat tatbikatına geçilmelidir.

Dikkat Edilecek Hususlar: Sistemde kolay uçucu ve yanıcı solventlerin bulunması nedeni ile atölyelerde yeterli havalandırma sağlanmalı,açık alev ve yüksek ısıdan sakınılmalıdır.

Mobilya boyasında çok önemli bir yere sahip olan dolgu olmazsa olmaz mobilya kullanım malzemesidir. Lake uygulamalarında pek tercih edilmez, Lakede beyaz dolgu dediğimiz Poliüretan Astar Boya kullanılır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Malzemeler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567