Zeren Mobilya - Politex Ahşap Koruyucu – Yarı Mat
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Politex Ahşap Koruyucu – Yarı Mat

Ürün Tanımı: Alkid bağlayıcı esaslı, kurşunsuz, güneş ışınlarına dayanıklı, mükemmel su itme özelliği olan, transparan ve yarı mat görünümlü koruyucu ahşap verniğidir.

Özellikleri: Yumuşak ve sert tüm iç, dış ahşap yüzeyler, kapı, pencere, ahşap bahçe mobilyaları, deniz araçları ve diğer ahşap malzemelerde dekoratif ve koruyucu amaçla kullanılır. Güneş ışınlarına dayanıklı, yüzeye çok iyi yapışan, esnek yapıda ve su tutmama özelliğinden dolayı ağır hava şartlarına,  renk solmalarına, kabarma ve soyulmalara karşı ahşabı mükemmel korur. Ahşabın doğal görüntüsünü bozmadan renklendirir. Özel katkı maddeleri ile ahşabı, küf, mantar ve bakterilere karşı korur. Ahşabın nefes almasını sağlayacak mikro gözenekli yapıdadır.

Nasıl Uygulanır?

Yüzey Hazırlama: Ahşap yüzeyler yağ lekelerinden, tozlardan, eski boya ve vernik kalıntılarından tümü ile temizlenmiş olmalıdır. Bünyesinde reçine ve doğal yağlar içeren sert ahşaplar üzerine uygulama yapılmadan önce, yüzey selülozik tiner gibi organik solventlere batırılmış bir bezle temizlenmelidir. Yüzey temizlendikten sonra ilk kat olarak TİTANİUM Solvent bazlı emprenye malzemesi önerilir.

Uygulama Şekli: 24 saat ara ile iki veya üç kat halinde tatbik edilir. Uygulama yapmadan önce iyice karıştırılmalı ve bu işlem uygulama esnasında zaman zaman tekrarlanmalıdır. Homojen bir renk elde edebilmek için, ahşaptaki gözeneklerin gidiş yönünde uygulama yapılmalıdır.

Kullanılan Aletler: Fırça ve rulo

İnceltme / Karışım Oranı: Kullanıma hazır olup herhangi bir inceltme gerektirmez.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan:
Ahşabın emiciliğine bağlı olarak  tek katta 12-15 m2 /lt.

Kuruma Süresi (20 °C): Tam kurumasını yaklaşık 24 saatte tamamlar

Depolama Şartları: Ağzı kapalı ambalajlarda, serin yerde depolayınız.

Parlama Noktası: >38 °C

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Malzemeler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567