Zeren Mobilya - Lake macunu
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Lake macunu

Tahta, Sunta ve benzeri malzemelerin yüzey hatalarını doldurmak amacıyla kullanılır. Tahta , sunta, mdf gibi malzemelerde geniş spatula (Biz macun çeliği kullanıyoruz) veya kauçuk spatula ile uygulanabilir. Su ile inceltilerek istenirse oval ve oymalara sünger ile uygulanabilir. Akrilik kopolimer emülsiyon esaslıdır. Suya ve neme dirençlidir.

Başlangıçta macun katı haldedir. Su yardımıyla kıvam verilir. Uygun kıvama gelinceye kadar su ilave edilir. Kalınlığa bağlı olmak üzere   1kg ile 1m²-2m² arası yer macunlanır.

Lake macun uygulama öncesinde ve sonrasında son kata uygun bir astarla astarlanmalıdır. Lake Macun uygulanmasından 4-6 saat sonra zımpara yapılabilir. Kat kalınlığına göre kuruma zamanı uzayabilir. Lake Macun kullanıma hazırdır. En çok iki katta sonuç alınır. İkinci kat için birinci katın kuruması beklenmelidir. Ambalaj içinde artan macunun kurumaması için ambalajın ağzı sıkıca kapatılmalıdır.

Uygulamalarda yüzey ve hava sıcaklığı en az +5C ve en çok +30C olmalıdır. Çok rüzgarlı ve direk güneş ışığı altında uygulanmamalıdır. Serin yerde ve dondan koruyarak muhafaza edilmelidir.

Lake macun lake boya uygulamaları için olmazsa olmazlardandır. Özellikle sunta malzemesi için zorunluluktur. Ayrıca Dolapların birleşen ve ek yerleri mutlaka macun ile doldurulmalıdır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Malzemeler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567