Zeren Mobilya - Akrilik Sonkat Beyaz Parlak Boya
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Akrilik Sonkat Beyaz Parlak Boya

Akrilik beyaz boya lake boya uygulamalarında sararmaz boya uygulamalarında kullanılan son kat beyaz boyadır. Diğer beyaz sonkat uygulamalarına göre daha canlı ve daha pürüzsüz ayrıca geç sararma olayı ile daha bir önem kazanıyor.

İnceltmede Akrilik Tiner Kullanılmalıdır.

İki komponentli, Akrilik esaslı, reaksiyon kürlenmeli bir sonkattır. ÜNLÜ Akrilik Lake Sonkat tatbik edildiği yüzeye Parlak, yarımat veya mat bir görünüm verir. Akrilik üretan yapısı nedeniyle sert, elastik ve sararmaz bir film oluşturur. Çizilme, darbelere karşı dayanıklıdır.

Lake boya uygulamalarında Akrilik Boyanın önemi:

  • Akrilik boya diğer boya türlerinden daha canlı durur.
  • Sararma olayı diğer boya türlerine göre daha geç olur.
  • Uygulaması zor olsada görünümü ve duruşu daha hoştur.
  • Diğer boya türlerinden daha beyaz durur.
  • Parlatma yapılacaksa daha düzgün parlar.
  • Diğer boya türlerinden daha pahalıdır.

Uygulama Alanları: Lake Sonkat dahili kullanım amaçlı mobilya ve dekorasyon işleri ile mobilya sanayiinde her türlü masif ve kaplama ahşap yüzeylerde kulanılmak üzere formüle edilmiş bir sonkattır. Poliüretan, Polyester esaslı astarlar üzerine sorunsuz olarak uygulanır.

Yoğunluğu (20°C , gr/cm³ ) :    1.10-1.20 (parlaklığa bağlı olarak)
Kuruma Süresi (20° C) :
Toz Kuruma : 20-30 dak.
Dokunma Kuruma : 1-2 saat
Katı (Ağırlıkça,%) :    56-58 (Renge bağlı olarak)
Tiner :    931-0311
İnceltme Oranı :    %10-20
Sertleştirici :    369-0025
Karışım Oranı ( Ağırlıkça ) : 50 %
Karışım Ömrü (20° C) :    –

Boyanabilme Alanı: Tek katta 35-40 mikron kuru film kalınlığı bırakacak şekilde tatbik edildiğinde 1lt ile 8-10 m2 alan kaplanabilir.(kayıplar hariç)

Uygulama Metodu: Püskürtme şeklinde tatbik edilir. Akrilik Lake Astar, ÜNLÜ P.U.Lake / ÜNLÜ P.U. SPECIAL Astar / FC P.U.LAKE ASTAR(212-232-222 Seri), Polyester Astar (512-seri) ile astarlama işlem-leri uygun bir şekilde yapılmış ve zımparalanmış kuru yüzeylere komponentlendikten sonra AKRİLİK Tiner  (931-0311) ile ağırlıkça % 5-10 inceltilerek bir veya iki çapraz kat şeklinde tatbik edilmelidir. Masa, sehpa gibi dik yüzeylere istendiğinde 15-20 dakika sonra bir çapraz kat daha tatbik edilebilir.

Dikkat Edilecek Husular: Sistemde kolay uçucu ve yanıcı solventlerin bulunması nedeni ile atölyelerde yeterli havalandırma sağlanmalı,açık alev ve yüksek ısıdan sakınılmalıdır.

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: Malzemeler

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567