Zeren Mobilya - Boya üretim sürecinde kalite
zeren lake boya sistemleri
ZEREN LAKE BOYA
örnek uygulamalar

Boya üretim sürecinde kalite

Her ürünün üretiminde olduğu gibi boya üretiminde de çevreye zarar verilmemesine özen gösterilmelidir. Çevre kirliliği nedeniyle yaşanan sorunlar gün geçtikçe kendini daha çok göstermektedir. Bu anlamda pek çok çevreci kuruluş kampanyalar ve çalışmalar yapmaktadır. Ancak yapılan tüm bu çalışmalar çevrenin görmüş olduğu tahribatı düzeltmemekte sadece yenilerini bir nebze olsun azaltmaya çalışmaktadır.

Pek çok üretim fabrikasından çıkan atıklar bir dere vasıtasıyla denize dökülmekte ve buhar olarak gökyüzüne karışmaktadır. Bunun sonucunda ise buhar buluta dönüşerek yağmur olup bitkilerimizin üzerine yağmakta ve bu bitkiler sebze ve meyveler bizim vücudumuza girmektedir. Yani çevreye yaşatmış olduğumuz tahribat aslında bir kısır döngü ile bize geri dönmektedir. Bu nedenle fabrikaların, üretim birimlerinin, atıklarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir.

Boya üretim süreci için de aynı durum söz konusudur. Çevrenin boya üretiminden zarar görmemesi için çalışmalar yapılmalıdır. Boya üretiminde pek çok maddenin birbiriyle karışımı söz konusudur. Bu maddelerin içerisinde bitkisel maddeler olduğu kadar kimyasal maddeler de bulunmaktadır. Boya üretiminde çalışan kişiler, yapmış oldukları işin riskinin farkında olarak kendilerini korumaya almalıdırlar.

Boya üretim sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise, bir şekilde atlatılabilecek olan üretim aşamasının ardından, boyaların kullanılırken sağlığa en az zarar verecekleri şekilde üretilmeleridir. Boyalar en çok yapı ve mobilyalar için kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan boyalar, uygulandıkları alanlara yoğun miktarda koku yayarak, bireylerin rahatsız olmasına, baş ağrısı mide bulantısı gibi şikayetlerle hastanelere gitmelerine neden olmaktadır. Bu nedenle, boya üretim sürecinde bu tür etkilere de dikkat etmek gerekmektedir.

Boya üretim süreci sonunda elde edilen en kokusuz mobilya boyasının lake boya olduğu bilinmektedir. Lake boya hem kokusuz olması hem de mobilya yüzeyinde etkin sonuçlar vermesi nedeniyle müşterilerin tercihlerinin başında gelmektedir. Diğer boyaların da lake boyanın üretim sürecindeki aşamalardan geçmesi, hem sağlık açısından hem de çevre açısından; aynı zamanda da kalite açısından etkin başarılarla karşımıza çıkmasına neden olacaktır.

Boya kalite belgeleri
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi

ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi

ISO 18001:2007 OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

Benzer Konular

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Kategori: İş Güvenliği

Zeren Lake Boya

Eskileri atmayın !
Yeniden boyatın !

Daha önceden satın almış olduğunuz mobilyalar zamanla bozulmuş olabilir. Yenisini almadan mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. Nasıl mı? Arayın daha az masrafla mobilyalarınızı yenileyelim.
GSM / WhatsApp: 0533 954 49 36
1234567