Parke ve Mobilya renk uyumu - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

Evimiz hem renk olarak, hem de dizayn olarak uyum göstermelidir. Dolayısıyla yapacağımız şeyler çok basit. Bire bir aynı renkler olması önemli değildir. Farklı renklerden de çok uyumlu kombinasyonlar oluşturabiliriz. Parkelerimizin rengiyle mobilyalarımızın rengi birebir tutmasa da, aynıya yakın olması gerekir. Çünkü kahverengi bir parkeye, yine kahverengi bir mobilya rengi tercih edersek, odamızın havasını boğar, evimizi olduğundan daha dar gösteririz. Berrak, canlı ve pastel tonlar tercih etmek tarzımızı ortaya koyacaktır. Hem sade ve modern, hem de klasik bir tarz çizmek doğru olacaktır. Örneğin, parke olan zeminimize sade, rahat ve şık koltuklar tercih edebiliriz. Bu sadelik ve şıklığı lake boyalarda bulabilirsiniz.

Evimizde bulunacak aksesuarların, şekli ve biçimi ve kullanıldığı yer de çok önemlidir. Dolayısıyla hem klasik bir görünümden uzaklaşmamış, hem de sadelikten taviz vermemiş olacaksınız. Yemek takımızın ahşap renkte olması, parkelerimizle uyum içerisinde olacaktır. Lake boya kullanılmış bir takım, görünüm açısından pürüzsüzlük yaratacaktır. Parkeler ve mobilyalarımızın ton renklerinin aynıya yakın olmasına özen gösterin. Renkler birebir aynı olmamalı. O zaman çok özellikli olan takımımızın bütün özelliğini kaybederiz ve boğucu bir hava yakalarız.

Gelişen modern çağda, rahat mobilyalar tercih edilmekte ve klasik mobilyalar çoğu zaman arka planda kalmaktadır. Fakat hiçbir zaman özelliğini kaybetmeyecek olan klasik mobilyalardan tercih edilmese bile, aksesuarlarla bunu tamamlamak bizim elimizde. En azından o havayı verebiliriz. Diğer türlü çok fazla sade olur. Parkelerinizle bir uyum yakalamak için, açık toprak renkleri, mürdüm, turuncu gibi renkler evinizin havasını değiştirecektir. Lake boya ile, daha uzun ömürlü ve doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evimiz bizimdir ve bizim tercihlerimiz ile sınırlıdır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Parke ve Mobilya renk uyumu