Dekorasyon Hileleri - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

Bir ortamı olduğundan geniş göstermenin yolu farklı dekorasyon hilelerinden geçmektedir. Bunlar o mekâna göre farklılık gösterse de birinde işe yarayan bir tasarım diğerinde belki hiç olumlu olmuyor. Aynalar her zaman için küçük ortamların kurtarıcısı olma yolunda baştadır. Bu aynalar ne kadar büyük olursa olsun vereceği derinlikte o kadar çok olur.

Küçük ortamlara boşuna fazla eşya yığmayın. Bu, çok büyük bir hata olacaktır. Önce ihtiyacınızın ne olduğuna kadar vermeli, sonra da kalan eşyalarınızı başka köşelerde değerlendirmeye çalışmalısınız…

Büyük ve sıkıcı eşyalardan kesinlikle uzak durun. Odanın her yerini eşyalarla doldurup kapatmayın. Rahat ve kolayca hareket edebileceğiniz boş yerler her zaman olsun.

Cam veya daha açık renkli mobilyaları, ahşap veya koyu renkli mobilyalara seçmeye özen gösterin. Odaya ne kadar çok ışık girerse, oda o kadar ferah duracaktır. Pencerenin önünde fazla yer kaplayan, kalın ve koyu renk kumaşlardan olan perdelerden kaçının. İçeriye ışık girmesini engelleyecek, pencere önünü kapatacak eşyaları pencere önüne yerleştirmeyin.

Odanın ışıklandırmasına büyük bir özen gösterin. Tavandan aydınlatmanın yanı sıra gündüz zamanlarında kullanabileceğiniz ve göz almayacak, yerden aydınlatma sistemlerini de kullanabilirsiniz. Ayaklı bir lamba ya da abajurları size önerebiliriz. Unutmayın, önemli olan ışığın duvara yansıması.

Duvarlarda uçuk renklerden kaçınmanız yerinde bir karar olacaktır. Ayrıca duvarın rengi ne olursa olsun tavanın beyaza boyanmasına dikkat edin.

Mobilya konusunda tercihiniz her zaman açık ayaklılardan yana olsun. Örneğin yere kadar kapalı, kumaş kaplı sandalyeler yerine, ince ve uzun bacaklı sandalyeler mekânda daha açık ve ferah bir hava yaratır.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dekorasyon Hileleri