Ahşap Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar
zeren lake banner

Mobilya satın alırken, bu mobilyaların fiyat olarak pahalı olduklarını bilmeli ancak eğer aynı parayı bir kere daha ödemek istemiyorsanız, aldığınız mobilyanın iyi, sağlam ve kaliteli olmasına önem vermelisiniz.

klasik yemek odası takımıAhşap mobilya almak istiyorsanız eğer, ilk dikkat etmeniz gereken şey ahşap mobilyanın boyasıdır. Bu size mobilya ile ilgili bir takım bilgiler verecektir. Ahşap mobilya yüzeyinin lake boya ile boyanmış olması, mobilya işçiliğinin kaliteli yapılmış olduğunun ön göstergelerinden bir tanesidir. Lake boya, mobilyanın dayanıklılığını arttırır ve ömrünü uzatır. Bu nedenle ahşap mobilyanızı kullanacağınız süre oldukça artacaktır. Aynı zamanda lake boyanın kokusuz olması sağlığınız açısından büyük faydalar sağlamasının yanında, neme ve ısıya dayanıklı olması da ahşap mobilyanızın ömrünü bir miktar uzatacaktır.
altın yaldız beyaz sandık
Ahşap mobilya alırken, boyasının lake boya olmasının dışında başka şeylere de dikkat etmelisiniz. Örneğin ahşap mobilya yapımında kullanılan en değerli ağaç tik ağacıdır. Tik ağacı çok bulunan bir ağaç değildir. Bu nedenle tüketimi kontrollü olarak yapılmaktadır ve tik ağacı kesildiği anda yerine hemen yenisi ekilmektedir. Bu kadar değerli olmasının sebebi ise, tik ağacından yapılan ahşap mobilyanın, suya ve neme karşı çok dayanıklı olmasıdır.pasta

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Ahşap Mobilya Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar