Ahşap kapıları lake boyamak - Zeren Lake boya sistemleri
zeren lake banner

Hepimizin evinde kapılar vardır. Odalarımızın, banyo ve tuvaletimizin ve aynı zamanda da evimizin ve balkonumuzun mutlaka birer kapısı bulunmaktadır. Bu kapılar bizim mahremiyet alanlarımızı sınırlar ve çerçeveleyerek diğer insanlardan korumamızı sağlar. Ancak aynı zamanda kapılar, sinirlendiğimizde çekip çarpabildiğimiz şeylerdir. Ne olacağına hiç aldırmadan çarpıp çıkarız kapılarımızı. Bu durumlarda eğer kapı cam ise ya da panel kapı ise, camın kırılma riski yüksektir. Ahşap kapılarda da bulunan cam, panel kapılardakine oranla çok daha azdır.

Sinirlendiğimiz zaman çarpıp çıktığımız ahşap kapılar bizim sinirimizi, çarptığında çıkan seslerle yansıtırlar karşımızdaki insana. Bu aslında biraz da, sinirlendiğimiz insanın yüzüne telefonu ne kadar sert kapattığımıza benzemektedir. Biz çarparız, sonrasında neler olacağını ne düşünür ne de önemseriz. Ahşap kapıların ise çarpmalara karşı daha dirençli olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Aynı zamanda evlerinizde çocuklarınız da varsa, onların da kapıları çarpabileceklerini düşünecek olursak, yine ahşap kapı, çocuğumuzun sağlığı açısından çok önemlidir. Ahşap kapı çocuklar tarafından yanlışlıkla çarpıldığında, çocukların üstüne dökülen camlar konusunda daha az risk taşımaktadır.

Sürekli bir şekilde çarptığımız bu ahşap kapılarımızın eğer dayanıklı olmasını istiyorsak, onları lake boya ile boyamalıyız. Lake boya ile boyanan ahşap kapılar darbelere karşı diğer mobilya boyalarına göre daha dayanıklıdırlar. Lake boyalar aynı zamanda bol renk seçenekleriyle de kullanıcılarına en iyiyi sunmak için seneler boyu var olmuşlardır.

Eğer ahşap kapınızı, mutfak tuvalet ve banyo gibi yerlere ya da balkonlara yaptırıyorsanız da yine lake boya kalitesiyle boyanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bahsedilen ortamlar çok fazla nem ve ıslaklık bulundurduklarından dolayı, bu nem ve ıslaklığın ahşap kapımıza zarar verebileceğini biliriz. Ancak lake boya ile boyanan ahşap kapılar, neme ve suya karşı diğer mobilya boyalarına oranla daha dayanıklıdırlar.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Ahşap kapıları lake boyamak